background - Ferrari Portofino, nový nástupce Californie
Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

16. 09. 2017
Martin Oharek Jr.
0 obrázků
9 min čtení

Nové Ferrari Portofino se už připravuje do letní formy! Oproti předchůdci Ferrari California totiž zhubnul a tělo už není tak baculaté. Své jméno získal od Italského městečka na pobřeží, tedy Portofino. Vzhled se u novinky v tomto případě docela změnil. Agresivnější design je vidět na první pohled.

popis auto.cz

Portofino tedy zhublo, a to i v zadní části. Při porovnání se starším modelem Californie, má Portofino designově dobře zpracované ukrytí střechy, která je skládací a schovává se ve voze. Nejspíše tu padne více slov o zmenšení, nebo zhubnutí, avšak nabírání svalů u Portofina. Ale jak je to s hmotností skutečně? Oproti Californii T se ušetřilo necelých 100 kilo!

popis auto.cz

I přestože došlo ke snížení váhy, které vděčí hlavně za vylepšení výroby materiálů, způsoby elektroinstalace, různé komponenty aj., Portofino má více jak o 1 třetinu větší tuhost karoserie mezi těmito generacemi! V interiéru na nás čekají také různá překvapení, ale i klasická výbava, na kterou jsme tak nějak zvyklí.

popis auto.cz

Máme zde uprostřed opravdu velký otáčkoměr, vedle něhož jsou 2 displaye, zobbrazující další doplňovací informace, displaye jsou velmi jasné a ostré. Jeden nemalý, 10-ti palcový tablet nalezneme zapuštěný v hlavním panelu. Též s luxusní ostrostí a svítivostí. Volant nám nepřinesl moc novinek, je tam spíše více tlačítek, než se kdy na volantu využije..

popis auto.cz

Za příplatkovou výbavu můžete mít budíky také u spolujezdce. Aby se nám však na budíky, cestu, a rychlost krásně dívalo, a měli jsme z toho lepší požitek, Ferrari rozhodně nešetřilo na závodních sedačkách, pošitých kůží. Doopravdy skvěle obejmou tělo, při jízdě si tedy nebudete připlavat, že jste na moři součástí lodní výpravy.

popis auto.cz

Počítá se tím, že při takovém výkonu, takové krásé a pohlednosti, nikoho do zadních sedaček rozhodně neposadíte. Sice tam jsou, ale je tam místa úplně stejně, jako úložného prostoru v závodní motorce. Také tam chybí hlavové opěrky. Stejně jako s nevyužitím zadních sedaček se počítá i s nulovým využitím kufru. Ten má sice 292 litrů v jeho specifikacích, ale díky střeše, se dokáže zaplnit, ale i když je prázdný, moc tam toho nenaložíte.

popis auto.cz

Toto jsou tedy veškeré novinky a přínosy, které nám nabízí nástupce Ferari Californie s novým jménem Ferari Portofino! Je to opravdu krásný kousek, na kterém zůstávají oči stát.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background