background - Ferrari Portofino, nový nástupce Californie
Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

16. 09. 2017
Martin Oharek Jr.
0 obrázků
9 min čtení

Nové Ferrari Portofino se už připravuje do letní formy! Oproti předchůdci Ferrari California totiž zhubnul a tělo už není tak baculaté. Své jméno získal od Italského městečka na pobřeží, tedy Portofino. Vzhled se u novinky v tomto případě docela změnil. Agresivnější design je vidět na první pohled.

popis auto.cz

Portofino tedy zhublo, a to i v zadní části. Při porovnání se starším modelem Californie, má Portofino designově dobře zpracované ukrytí střechy, která je skládací a schovává se ve voze. Nejspíše tu padne více slov o zmenšení, nebo zhubnutí, avšak nabírání svalů u Portofina. Ale jak je to s hmotností skutečně? Oproti Californii T se ušetřilo necelých 100 kilo!

popis auto.cz

I přestože došlo ke snížení váhy, které vděčí hlavně za vylepšení výroby materiálů, způsoby elektroinstalace, různé komponenty aj., Portofino má více jak o 1 třetinu větší tuhost karoserie mezi těmito generacemi! V interiéru na nás čekají také různá překvapení, ale i klasická výbava, na kterou jsme tak nějak zvyklí.

popis auto.cz

Máme zde uprostřed opravdu velký otáčkoměr, vedle něhož jsou 2 displaye, zobbrazující další doplňovací informace, displaye jsou velmi jasné a ostré. Jeden nemalý, 10-ti palcový tablet nalezneme zapuštěný v hlavním panelu. Též s luxusní ostrostí a svítivostí. Volant nám nepřinesl moc novinek, je tam spíše více tlačítek, než se kdy na volantu využije..

popis auto.cz

Za příplatkovou výbavu můžete mít budíky také u spolujezdce. Aby se nám však na budíky, cestu, a rychlost krásně dívalo, a měli jsme z toho lepší požitek, Ferrari rozhodně nešetřilo na závodních sedačkách, pošitých kůží. Doopravdy skvěle obejmou tělo, při jízdě si tedy nebudete připlavat, že jste na moři součástí lodní výpravy.

popis auto.cz

Počítá se tím, že při takovém výkonu, takové krásé a pohlednosti, nikoho do zadních sedaček rozhodně neposadíte. Sice tam jsou, ale je tam místa úplně stejně, jako úložného prostoru v závodní motorce. Také tam chybí hlavové opěrky. Stejně jako s nevyužitím zadních sedaček se počítá i s nulovým využitím kufru. Ten má sice 292 litrů v jeho specifikacích, ale díky střeše, se dokáže zaplnit, ale i když je prázdný, moc tam toho nenaložíte.

popis auto.cz

Toto jsou tedy veškeré novinky a přínosy, které nám nabízí nástupce Ferari Californie s novým jménem Ferari Portofino! Je to opravdu krásný kousek, na kterém zůstávají oči stát.

Interiér nového Mercedesu G odhalený

Interiér nového Mercedesu G odhalený

Je to tu, dočkali sme sa. Spoločnosť Mercedes-Benz nám pomaly približuje svoj nový model triedy G. Aj keď sa prvý model dostal na trh už v roku 1979 dá sa pove,dať že odvtedy neprešiel drastickými...

15. 12. 2017
Matúš Zliechovec
7 min čtení
ABT Audi RS3 se 460 koňmi!

ABT Audi RS3 se 460 koňmi!

Legenadární tuningová společnost ABT představila svůj balíček vylepšení pro novou Audi RS3. Úpravy se týkají modelů Sportback i Sedan. Zahrnují aerodynamické...

11. 12. 2017
Tomáš Lunda
5 min čtení
Mercedes-AMG C63 S v podaní SR AutoGroup

Mercedes-AMG C63 S v podaní SR AutoGroup

Rozhodne je čo obdivovať na sériovo vyrábaných kusoch Mercedesu Benz-AMG C63 S a určite je schopný vyčnievať v dave. No majiteľ tohto konkrétneho si povedal, že zrejme nie dostatočne. Zdroj:...

12. 12. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Mercedes CLS 2018. Tretia generácia originálu.

Mercedes CLS 2018. Tretia generácia originálu.

V súčasnosti je to už 13 rokov, čo spoločnosť Mercedes-Benz prišla s modelom CLS a priniesla tak segment automobilov, ktorý spája dynamiku a eleganciu kupé s komfortom a funkčnosťou...

4. 12. 2017
Matúš Zliechovec
11 min čtení
BMW M3 CS: lehčí a rychlejší!

BMW M3 CS: lehčí a rychlejší!

BMW

Dalo se předpokládat, že BMW po modelu M4 CS nabídne odlehčenou a výkonnější verzi i pro klasickou M3. A tak se teď také stalo, takže hmotnost klesla ve srovnání s...

27. 11. 2017
Zdeněk Hluchý
5 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background