background - Nejvyššími podepsáno: Úplný zákaz prodeje benzinových a naftových vozidel v EU
Nejvyššími podepsáno: Úplný zákaz prodeje benzinových a naftových vozidel v EU

Nejvyššími podepsáno: Úplný zákaz prodeje benzinových a naftových vozidel v EU

17. 08. 2017
Radek Pokora
2 obrázků
8 min čtení

Emise, nafta, benzín, regulace, normy, Evropská unie, výpary, škodí, plyny, ropa, ekologie, ... Tohle jsou slova, která můžete v poslední době slyšet hodně často. A většinou spolu také souvisí.

Je již dlouho známo, že Evropská unie spolu s automobilkami plánuje postupně přejit na alternativní pohony motorových vozidel (vodík, cng, elektřina, ...) - někomu toto příjde jako dezinformace, jiní tleskají, další si klepou na čelo a myslí si, že to není reálné. Omyl, reálné to je.

Ba dokonce se tato regulace pomalu stává skutečností. Členové německé vlády, tedy vlády s prokazetelně největší mocí v rámci Evropské unie, podepsali dokument, týkající se regulace benzínových a naftových motorů a rovnou jej odeslali ke schválení Evropské unii. A vzali to hopem.

bmw_i3

Jak již název článku vypovídá, "vůbec se toho nebáli." Nepřišlo totiž pouhé a očekávané omezení prodaných kusů vozidel s benzínovým nebo naftovým agregátem, přišel úplný zákaz prodeje vozidel s nám již dlouho známými motory. Respektive podle podepsaného listu: s motory, které vykazují emisní hodnoty větší než nula. Tedy všech, které fungují pomocí fosilních paliv.

Bude-li tento návrh přijat i Evropskou unií, všechny automobilky budou mít zakázáno prodat od roku 2030 do jakékoli země, která je součástí Evropské unie, vozidlo nesplňující tuto normu: normu, kdy vozidlo nesmí vypouštět do ovzduší víc emisí, než 0,0. Tedy povětšinou právě automobily, poháněné fosilními palivy. Ale to pouze, pokud bude podepsaný návrh přijat.

tesla_nabijeni

Stane-li se tak a vy budete touto dobou mít doma svého miláčka s V12 pod kapotou, žeroucího 20 litrů benzínu, tři panny a plát hovězího masa na minutu jízdy, nemusíte se však bát. Evropská unie nemůže zakázat takovýmto vozidlům jezdit po evropských silnicích. Musela by totiž logicky všem těm, kterým seberou auta - dát vozy ve stejné hodnotě, splňujících všechny jejich nové "normy." A k tomu nedojde.

Ať jsme nebo nejsme fanoušci silných motorů, zvuků které vydávají a hvízdání turba - prostě musíme uznat, že pro naší kulatou planetu to bude velká pomoc. Sice velmi pomalá, táhlá a možná ne zrovna ta nejefektivnější, ale bude. No a pár kousků "starých dobrých" šestiválců, osmivalců, dvanáctiválců - si každý schováme do garáže na víkendy.

Jaký máte na tento zákaz názor? Jste pro, nebo proti? Měli byste jiný nápad, na regulaci škodivých plynů v ovzduší? Nebo nápad na regulaci emisí vozidel, ale zanechání stejných motorů a paliv? Vyjádřete se v anketě a v komentářích pod článkem.

Jste pro tento zákaz benzínových a naftových vozidel od roku 2030?

Ano
Ne
Jen pro regulaci, úplný zákaz ne..
Celkem hlasů: 912
Hennessey Venom F5. Najvážnejšia konkurencia Chironu.

Hennessey Venom F5. Najvážnejšia konkurencia Chironu.

Je to už niekoľko dní čo americká spoločnosť Hennessey oznámila svoj najnovší zámer vo svete vysokorýchlostných áut. Modelu Hennessey Venom F5 sme sa tu ešte nevenovali tak poďme na to. Zdroj:...

17. 11. 2017
Matúš Zliechovec
7 min čtení
Nový Ford Mustang už má svojí cenovku!

Nový Ford Mustang už má svojí cenovku!

Na začátku příštího roku se na silnicích objeví nová verze Fordu Mustang. Nového vzhledu se dočkaly přední i zadní partie vozu. Výsledkem je vůz s ještě sportovnějším vzhledem a dokonalejší...

15. 11. 2017
Zdeněk Hluchý
5 min čtení
BMW M760Li dráždí svou rudou barvou pozornost!

BMW M760Li dráždí svou rudou barvou pozornost!

BMW

Žijeme ve 21. století. V době, kdy každý závidí tomu druhému a přejeme si, abychom se měli stejně dobře jako ostatní. Lidé se ale dělí na 2 skupiny. 1. skupina je ta, která si žije skromný život a...

13. 11. 2017
Zdeněk Hluchý
6 min čtení
Svetové rekordy Koenigseggu!

Svetové rekordy Koenigseggu!

Je to tak. Rekordov je hneď niekoľko! Len pred pár dňami sa podarilo továrenskému jazdcovi Niklasovi Lilja-ovi s Koenigsegg Agerou RS v Nevade zdolať päť svetových rekordov. Zdroj:...

10. 11. 2017
Matúš Zliechovec
7 min čtení
BMW doplňuje X řady o číslo X2!

BMW doplňuje X řady o číslo X2!

BMW oficiálně rozšiřuje své SUV portfolio o další důležitý model, který jde v šlépějích modelů X4 či X6. Podstatou modelu má být sportovněji střižené SUV odvozené od X1. X2 má svými rozměry mnohem...

6. 11. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background