background - Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé krásné a nové sportovní SUV!
Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé krásné a nové sportovní SUV!

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé krásné a nové sportovní SUV!

25. 06. 2017
Vít Doubek
4 obrázků
5 min čtení

Mercedes-AMG přepracoval koncept výkonného SUV do fascinujícího čtyřdveřového kupé, které splňuje nejvyšší očekávání, pokud jde o výkon a design. Na vrcholné verzi GLE je všechno velkolepé: rozměry, pneumatiky, motor, jízdní výkony, zvuk i spotřeba.

Gtspirit.com

Pod kapotou vozu se ukrývá osmiválec o objemu 5,5 litru se dvěma turbodmychadly, který má výkon 430 kW (585 koní) a točivý moment 760 N.m. Převodovka je sedmistupňová automatická a samozřejmě nechybí ani pohon všech kol 4Matic. Díky tomu všemu zrychluje tohle zploštělé SUV z nuly na sto kilometrů v hodině za 4,2 sekund a má maximální rychlost omezenou na 250 km/h.

Gtspirit.com

Exteriér i interiér prošel mnohými úpravami Zvenku to jsou masivní nárazníky s obrovskými větracími otvory (takový motor, mezichladiče a brzdy potřebují spousty a spousty vzduchu), zadní spoiler a charakteristicky agresivní přikrčený postoj na extrémně širokých dvaadvacetipalcových kolech.

Gtspirit.com

Snížená světlá výška, aerodynamické doplňky a široká kola dávají modelu AMG mnohem agresivnější vzhled než u běžných verzí GLE kupé, které působí poněkud zavalitě.

Gtspirit.com

Podle očekávání jsou uvnitř kožená sportovní sedadla s výraznějším tvarováním, hliníkové kryty pedálů, loga AMG všude možně a velké plochy lakovaného karbonu (za příplatek).

Gtspirit.com

V prvním případě byla cena stanovena na 3 115 750 Kč, za naprostý vrchol v podobě Mercedesu-AMG GLE 63 4Matic S pak dáte 3 412 200 Kč.

Zdroj:Gtspirit.com

Manhart MHX6: 823 koní!

Manhart MHX6: 823 koní!

S přítomností modelu X6 M byste si mohli představit, že výhradní trhy pro brutální SUV kupé byly uspokojeny. Německé tuningové společnosti Manhart se však líbí lišit se, a to s jejich ''nevýrazným'' modelem...

18. 09. 2017
Tomáš Lunda
5 min čtení
Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Nové Ferrari Portofino se už připravuje do letní formy! Oproti předchůdci Ferrari California totiž zhubnul a tělo už není tak baculaté. Své jméno získal od Italského městečka na pobřeží, tedy Portofino. Vzhled se u...

16. 09. 2017
Martin Oharek Jr.
9 min čtení
Vikings BMW Club ťa pozýva na BMW Cruise 2017

Vikings BMW Club ťa pozýva na BMW Cruise 2017

BMW

Leto sa pomaličky ale isto blíži ku koncu a na nás čakajú už chladnejšie večery. Autá čoskoro niektorí zazimujú a preto by bolo dobré sa patrične s letom rozlúčiť. Ak máš BMW a chodíš...

11. 09. 2017
Patrik Gunda
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background