background - Honda Civic Type R 320 koňová předokolka
Honda Civic Type R 320 koňová předokolka

Honda Civic Type R 320 koňová předokolka

30. 04. 2017
Vít Doubek
1 obrázků
5 min čtení

Nový Civic přichází s plány na ovládnutí světa hot-hatchů, se silnějším motorem a dlouhým seznamem vylepšení. Tento japonský hot-hatch objel legendární závodní trať Nürburgring za 7 minut a 43,8 sekundy, Civic Type R je tím pádem králem a oficiálně nejrychlejším vozem s pohonem na přední kola na trati!

Honda.com

Tato bestie byla vytvořená s jedním jediným cílem. A tím je výkon. Honda používá čtyřválec 2.0 VTEC Turbo o výkonu 235 kW (320 koní) a točivém momentu 400 Nm. Maximální rychlost činí až 270 km/h a zrychlí z 0-100 km/h za 5,7 sekundy.

Honda.com

Japonská automobilka použila 20“ kola, s pneumatikami Continental ContiSportContact 6 o rozměru 245/30. Brzdový systém tvoří čtyřpístové třmeny Brembo s 350mm vrtanými kotouči vpředu a 305mm disky vzadu.

Honda.com

Řidič má k dispozici klasický šestistupňový manuál a samosvor vpředu. Adaptivní tlumiče mají nyní tři režimy, Comfort, Sport a +R. Ty mimo podvozku, motoru a převodovky upravují také tuhost variabilního řízení a účinek systému jízdní stability.

Honda.com

Na závěr už pouze to, že stejně jako u minulé generace, se dbalo na aerodynamiku a hledání optimální kombinace obtékání vzduchu a přítlaku. Naproti tomu interiér je, až na červené doplňky a karbonové dekory víceméně identický.

Honda.com

Zdroj: Honda.com

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background