background - Aston Martin DB11, nejhezčí kupé na světě?
Aston Martin DB11, nejhezčí kupé na světě?

Aston Martin DB11, nejhezčí kupé na světě?

25. 04. 2017
Vít Doubek
0 obrázků
5 min čtení

Aston Martin DB11 je nástupce modelu DB9. Čím auto skutečně zaujme, je pozornost věnovaná detailům, které mají dělat život s ním, o něco... noblesnější.

Db11.astonmartin.com

Zcela nový dvanáctiválec má sice objem snížený na 5,2 litru, ale díky dvojici turbodmychadel ze sebe dostane výkon 447 kW (608 koní) a točivý moment 700 Nm. DB11, díky svému silnému agregátu (jedná se o nejvýkonnější Aston z řady DB v historii značky) zrychlí z 0-100 km/h za 3,9 sekundy a udanou nejvyšší rychlostí je 322 km/h.


Db11.astonmartin.com

Výkon přenáší na zadní kola osmistupňová automatická převodovka ZF a mechanický samosvorný diferenciál.

Db11.astonmartin.com

Výbava je vskutku bohatá, ale především opulentní. Aston Martin DB11 využívá pevnější a lehčí platformu, celkově je automobil delší, má větší rozvor a díky luxusnější, ale i rozsáhlejší bezpečnostní výbavě na tom bude s hmotností zhruba stejně, jako jeho předchůdce. Nechybí adaptivní podvozek, vektorování točivého momentu, všemožné bezpečnostní asistenty, včetně 360° kamery a podobné vychytávky, které Vám maximálně zpříjemní jízdu v tomto krasavci!

Db11.astonmartin.com

Zajímavé je, že Aston Martin nepoužil k ladění zvuku DB11 elektronický syntetizátor. Všechno, co lidé slyší, je skutečný zvuk motoru, sání a výfuku.

Db11.astonmartin.com

Cena v Německu, je stanovena na 204 900 eur (5 530 000 korun), ale už teď je jasné, že později přijde ještě výkonnější a dynamičtější model.

Db11.astonmartin.com

Zdroj: Db11.astonmartin.com

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background