background - Aston Martin DB11, nejhezčí kupé na světě?
Aston Martin DB11, nejhezčí kupé na světě?

Aston Martin DB11, nejhezčí kupé na světě?

25. 04. 2017
Vít Doubek
0 obrázků
5 min čtení

Aston Martin DB11 je nástupce modelu DB9. Čím auto skutečně zaujme, je pozornost věnovaná detailům, které mají dělat život s ním, o něco... noblesnější.

Db11.astonmartin.com

Zcela nový dvanáctiválec má sice objem snížený na 5,2 litru, ale díky dvojici turbodmychadel ze sebe dostane výkon 447 kW (608 koní) a točivý moment 700 Nm. DB11, díky svému silnému agregátu (jedná se o nejvýkonnější Aston z řady DB v historii značky) zrychlí z 0-100 km/h za 3,9 sekundy a udanou nejvyšší rychlostí je 322 km/h.


Db11.astonmartin.com

Výkon přenáší na zadní kola osmistupňová automatická převodovka ZF a mechanický samosvorný diferenciál.

Db11.astonmartin.com

Výbava je vskutku bohatá, ale především opulentní. Aston Martin DB11 využívá pevnější a lehčí platformu, celkově je automobil delší, má větší rozvor a díky luxusnější, ale i rozsáhlejší bezpečnostní výbavě na tom bude s hmotností zhruba stejně, jako jeho předchůdce. Nechybí adaptivní podvozek, vektorování točivého momentu, všemožné bezpečnostní asistenty, včetně 360° kamery a podobné vychytávky, které Vám maximálně zpříjemní jízdu v tomto krasavci!

Db11.astonmartin.com

Zajímavé je, že Aston Martin nepoužil k ladění zvuku DB11 elektronický syntetizátor. Všechno, co lidé slyší, je skutečný zvuk motoru, sání a výfuku.

Db11.astonmartin.com

Cena v Německu, je stanovena na 204 900 eur (5 530 000 korun), ale už teď je jasné, že později přijde ještě výkonnější a dynamičtější model.

Db11.astonmartin.com

Zdroj: Db11.astonmartin.com

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background