background - Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!
Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!

Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!

21. 04. 2017
Vít Doubek
0 obrázků
6 min čtení

Také Audi se na právě zahájeném šanghajském autosalonu pochlubilo elektrickým konceptem. Jde o nové SUV, nazvané e-tron Sportback.

engadget.com

Tento koncept je učebnicovou ukázkou crossoveru. Atletický, rozkročený postoj s elegantní linií střechy připomínající kupé, výrazné lemy blatníků, ohromná kola a světlomety disponují technikou nejnovější evolucí techniky Matrix LED, novinkou jsou však projektory Digital Matrix vytvářející na asfaltu znaky, jejichž prostřednictvím vůz komunikuje s okolím.

engadget.com

Vpředu najdeme jeden elektromotor, vzadu rovnou dva. Jde totiž o elektrickou čtyřkolku s kombinovaným výkonem který činí 320 kW - krátkodobě dokonce 370 kW, což je 503 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h dá za neuvěřitelných 4,5 sekundy. Dojezd na jedno nabití lithium-iontových baterií (kapacita 95 kWh) činí 500 kilometrů. Vpředu najdeme jeden elektromotor, vzadu rovnou dva.

engadget.com

Veškeré funkce zajištují dotykové ovladače a plochy, a dalších hned několik dotykových obrazovek.

engadget.com

Všechna použitá světla jsou diodová, na přední světlomety je použito 250 diod pro každou stranu. Osmiúhelníková maska Singleframe odkazuje na současná Audi, parádním prvkem je pak prudké sklonění zadního sloupku.

engadget.com

Velká 23“ kola v technickém designu s 6 paprsky umocňují sebevědomý vzhled kupé, které se vyznačuje velkorysými rozměry. S vnější délkou 4,90 metru, šířkou 1,98 metru a výškou 1,53 metru při rozvoru 2,93 metru se Audi e-tron Sportback řadí do segmentu C.

engadget.com

Na závěr jen to, že E-Tron Sportback půjde do sériové výroby již v roce 2019, kdy je očekávaný příchod na trh.

engadget.com

Zdroj:engadget.com

Manhart MHX6: 823 koní!

Manhart MHX6: 823 koní!

S přítomností modelu X6 M byste si mohli představit, že výhradní trhy pro brutální SUV kupé byly uspokojeny. Německé tuningové společnosti Manhart se však líbí lišit se, a to s jejich ''nevýrazným'' modelem...

18. 09. 2017
Tomáš Lunda
5 min čtení
Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Nové Ferrari Portofino se už připravuje do letní formy! Oproti předchůdci Ferrari California totiž zhubnul a tělo už není tak baculaté. Své jméno získal od Italského městečka na pobřeží, tedy Portofino. Vzhled se u...

16. 09. 2017
Martin Oharek Jr.
9 min čtení
Vikings BMW Club ťa pozýva na BMW Cruise 2017

Vikings BMW Club ťa pozýva na BMW Cruise 2017

BMW

Leto sa pomaličky ale isto blíži ku koncu a na nás čakajú už chladnejšie večery. Autá čoskoro niektorí zazimujú a preto by bolo dobré sa patrične s letom rozlúčiť. Ak máš BMW a chodíš...

11. 09. 2017
Patrik Gunda
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background