background - Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!
Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!

Audi e-tron Sportback nový elektrický blesk!

21. 04. 2017
Vít Doubek
0 obrázků
6 min čtení

Také Audi se na právě zahájeném šanghajském autosalonu pochlubilo elektrickým konceptem. Jde o nové SUV, nazvané e-tron Sportback.

engadget.com

Tento koncept je učebnicovou ukázkou crossoveru. Atletický, rozkročený postoj s elegantní linií střechy připomínající kupé, výrazné lemy blatníků, ohromná kola a světlomety disponují technikou nejnovější evolucí techniky Matrix LED, novinkou jsou však projektory Digital Matrix vytvářející na asfaltu znaky, jejichž prostřednictvím vůz komunikuje s okolím.

engadget.com

Vpředu najdeme jeden elektromotor, vzadu rovnou dva. Jde totiž o elektrickou čtyřkolku s kombinovaným výkonem který činí 320 kW - krátkodobě dokonce 370 kW, což je 503 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h dá za neuvěřitelných 4,5 sekundy. Dojezd na jedno nabití lithium-iontových baterií (kapacita 95 kWh) činí 500 kilometrů. Vpředu najdeme jeden elektromotor, vzadu rovnou dva.

engadget.com

Veškeré funkce zajištují dotykové ovladače a plochy, a dalších hned několik dotykových obrazovek.

engadget.com

Všechna použitá světla jsou diodová, na přední světlomety je použito 250 diod pro každou stranu. Osmiúhelníková maska Singleframe odkazuje na současná Audi, parádním prvkem je pak prudké sklonění zadního sloupku.

engadget.com

Velká 23“ kola v technickém designu s 6 paprsky umocňují sebevědomý vzhled kupé, které se vyznačuje velkorysými rozměry. S vnější délkou 4,90 metru, šířkou 1,98 metru a výškou 1,53 metru při rozvoru 2,93 metru se Audi e-tron Sportback řadí do segmentu C.

engadget.com

Na závěr jen to, že E-Tron Sportback půjde do sériové výroby již v roce 2019, kdy je očekávaný příchod na trh.

engadget.com

Zdroj:engadget.com

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background