background - Nejrychlejší Cadillac na světě – monstrum na závody v „dragu“
Nejrychlejší Cadillac na světě – monstrum na závody v „dragu“

Nejrychlejší Cadillac na světě – monstrum na závody v „dragu“

2. 04. 2017
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Pokud jste někdy hráli Need For Speed (předpokládejme, že ano), tak jistě znáte závody ve sprintu po rovince, neboli „Drag“, jak se jim říkalo ve slavné videohře. Nicméně, benzinoví šílenci v USA (a mimochodem taky v Austrálii) se baví přesně touto zábavou plnou kouře od pneumatik... ale v reálném životě.

Výsledkem jsou přestavby zdánlivě běžných vozů, které ale při bližším pohledu mají pramálo společného s vozem, který vyjel z fabriky. Příkladem budiž tento Cadillac CTS-V. Borci z Cadillacu ho postavili jako rivala pro BMW M5, a byl i poměrně úspěšný. Jak by taky ne, pod kapotou ukrýval motor V8 6,2 l z brutálního sporťáku Chevrolet Corvette ZR1 o výkonu 640 koní!

To by samo o sobě stačilo na slušný výsledek v "dragu", avšak ne, mezi opravdovými profíky. Zde se totiž bavíme o výkonech někdy i v řádech tisíců koní. Majitel tohoto „Caddyho“ sednul k internetu a hledal, až našel to největší možné turbodmychadlo, které by se mu vešlo pod kapotu. Zásah to jistě nebyl jednoduchý ani pro zkušeného mechanika, ale přinesl své ovoce – toto CTS-V má teď zhruba trojnásobný výkon než v původním stavu, takže zhruba 1800 koňských sil!! Dokonce i vyústění výfukového systému je vyvedeno přímo z kapoty. Toto řešení totiž nešetří hmotnost vozu, ale zároveň přidává tolik potřebný výkon, jelikož se motor spáleného paliva rychleji „zbaví“.

Tradičně pouze čtvrt míli dlouhou (neboli 400 m) závodní dráhu, tak hravě zdolá za 8,5 vteřiny při rychlosti 170 mil za hodinu, což je přibližně 272 km/h. Avšak podle dostupných informací Caddy ještě nefunguje „úplně tak, jak by měl“, takže, až jeho majitel vše doladí, určitě stihne na čtvrt mílovém „drag stripu“ i magickou hranici 300 km/h a dost možná se dostane i dál.

Použité fotografie: 1320video.com, Autowp.ru

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background