background - BMW M5, raketa se 600 koňmi poprvé i ve čtyřkolce!
BMW M5, raketa se 600 koňmi poprvé i ve čtyřkolce!

BMW M5, raketa se 600 koňmi poprvé i ve čtyřkolce!

2. 03. 2017
Mikuláš Rohla
0 obrázků
7 min čtení

Jak už bývá zvykem, každý nový rok automobilky přicházejí s faceliftovanými verzemi všech svých modelů a předhánějí se v tom, kdo představí větší bombu! Proto ani BMW si nemohlo tento závod nechat ujít a světu se pomalu ale jistě představuje nová vrcholná verze jejich vylepšeného modelu M5 pro rok 2018!

Bimmerpost.com

Upravený model M5 by měl být oficiálně světu představený na podzimním autosalónu, který se bude konat ve Frankfurtu. Všichni však tušíme, že k samotnému odhalení automobilu dojde mnohem dříve a odhadujeme, že by se tak mohlo stát v létě tohoto roku. Avšak již v tuto chvíli máme všechny potřebné informace o chystané novince včetně její podoby. Na internet totiž uniklo hned několik počítačových vizí, jak by vlastně mohla "M5-ka" s kódovým označením G90 vypadat.

Bimmerpost.com

Přejdeme teď k těm nejdůležitějším informacím, které známe! Faceliftovaná verze M5 by totiž mohla být svými technickými specifikacemi velkou konkurencí například pro Audi RS6! Pod kapotou nové "M5-ky" najdeme již tradičně motor o obsahu 4,4 litru V8 twin-turbo s výkonem minimálně 600 koní! Obrovskou novinkou je však pohon všech čtyř kol xDrive! Je to historicky poprvé, kdy BMW tento systém použije u modelu M5! Díky tomu se tedy můžeme těšit na lepší stabilitu auta ve svižných zatáčkách a celkově vylepšenou dynamiku auta. Z nuly na sto by se nová verze BMW měla dostat přibližně za 3,5 sekundy a jak už je u nových vozů tradicí, maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Za poplatek však BMW nabízí M Driver's Package, se kterým by neměl být problém dosáhnout rychlosti až 300 km/h!

Bimmerpost.com

Co se týče exteriérových změn, tak ty se nejvíce projeví na masivnějších blatnících, předním sportovnějším nárazníku, zatímco ten zadní dostane nový design difuzoru a čtveřici koncovek výfuku! K oficiálnímu představení stále zbývá několik měsíců, avšak již teď se máme na co těšit a nový model M5 by neměl být žádným zklamáním!

Zdroj: Bimmerpost.com

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background