background - Bestiální "elektrické Géčko" stvořené na míru pro Arnolda
Bestiální "elektrické Géčko" stvořené na míru pro Arnolda

Bestiální "elektrické Géčko" stvořené na míru pro Arnolda

4. 02. 2017
Mikuláš Rohla
2 obrázků
8 min čtení

Arnold Schwarzenegger, bývalý guvernér, filmová hvězda, kulturista, ale také velký automobilový nadšenec! Všichni ho znají, někteří obdivují, vzhlíží k němu, jiní mu zase závidí a nemohou ho vystát. Jedna zásadní věc je však velice jasná. Terminátor má spoustu peněz a rozhodně s nimi nešetří! A z čeho tak soudíme? Nedávno se totiž rozhodl objetovat nemalou finanční částku do projektu s názvem Electric G-Class od společnosti Kreisel Electric, která mu postavila plně elektrické "Géčko".

Kreiselelectric.com

Kreisel Electric je Rakouská firma, která o sobě prohlašuje, že má k dispozici lepší technologie, než samotná Tesla a kde jaký automobilový nadšenec jim za to trhá ruce. Elektrické "Géčko" vzniklo na základu šestiválcového dieselového Mercedesu třídy G. Konkrétně na modelu 350d. No a protože Kreisel se zabývá primárně přestavbou vozů na elektrické, vykuchal původní dieselový agregát a nahradil ho bateriemi.

Kreiselelectric.com

Arnoldova nová elektrická kráska tedy dostala pod kapotu lithium-iontové baterie, které jsou pro optimální váhové rozložení umístěné i místo palivové nádrže a pod podlahu. Dohromady váží neuvěřitelných 500 kilogramů a jejich kapacita činí slušných 80kWh. Terminátor tedy po plném nabití baterií bude prý schopný ujet až 300 kilometrů. Ve skutečném provozu však tento údaj příliš realistický není.

Kreiselelectric.com

Pojďme se nyní zaměřit na specifikace automobilu jako celku. "Géčko" od Kreiselu váží ohromných 2,8 tun. Oproti originálu zde tedy nastal váhový nárůst o znatelných 200 kilogramů. I přes svou enormní váhu udělá stovku za neuvěřitelných 5,6 sekundy. Pro porovnání, původní dieselová verze zrychlila na 100 km/h za 8,8 s. Za vše mohou právě elektromotory od Kreiselu, které vozu dodávají ohromných 490 koní. Avšak s ohledem na vyšší dojezd je maximální rychlost omezena na 183 km/h.

Kreiselelectric.com

Velikou výhodou tohoto "zeleného Géčka" je dobíjení baterií, který využívá systému CHAeMO. Při výkonu 150 kW jsou akumulátory schopny se dobít na osmdesát procent za relativně přijatelnou dobu 25 minut.

Kreiselelectric.com

Na závěr jedna špatná zpráva. Kdo snad zamýšlel koupi Electric G-Class, tak si opět nechte zajít chuť. Kreisel Elctric totiž neplánuje vyrobit další exempláře. Firma se v současné době musí věnovat zakázkám pro velké automobilky a Arnoldův G-Class byl vyroben především pro propagační účely společnosti.

Kreiselelectric.com

Youtube.com

Zdroje: Kreiselelectric.com, Cnet.com, Autoforum.cz

Přáli byste si, aby právě Electric G-Class stál i ve Vaší garáži?

Jednoznačně ANO!
Vážně bych nad tím uvažoval!
Zaplnil bych místo jiným skvostem!
Celkem hlasů: 59
Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Do České republiky v tomto roce dorazí očekávaná nová A7 od Audi. Jedná se o model s agresivnějším designem, než předešlá verze stejného modelu. Tento model má typ karoserie...

19. 03. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Zelený sršeň od Mansory

Zelený sršeň od Mansory

Poďme si trošku oddýchnuť od ruchu najväčšej automobilovej prehliadky v Ženeve a pozrime sa na tohto šikovného mladíka. Úprava od Mansory pnie na modely Aston Martinu DB11. Nie je to tak dávno, čo bol...

16. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
All-Black BMW X5 od Z-Performance

All-Black BMW X5 od Z-Performance

Pokiaľ milujete čiernu farbu a ste fanúšik bavorskej automobilky, určite si prídete na svoje. Z-Performance doslova zavraždilo model X5 a máme sa mať prečo na pozore. Už na prvý pohľad je vidieť, že...

15. 03. 2018
Jakub Melichár
6 min čtení
88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

Nejznámější autosalon v Evropě je velmi blízko. Jako každý rok je autosalon plný premiér. Objeví se zde i auta, o kterých jsme na tomto webu psali. Autosalon v Ženevě se bude konat od 6.3.2018 do 18.3.2018. S tím, že...

5. 03. 2018
Jakub Sobota
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background