background - Nové Audi S5 v podání borců ze SPEED-Buster
Nové Audi S5 v podání borců ze SPEED-Buster

Nové Audi S5 v podání borců ze SPEED-Buster

31. 01. 2017
Mikuláš Rohla
4 obrázků
7 min čtení

Není tomu příliš dlouho, kdy automobilka Audi v Ingolstadtu představila novou verzi S5 pro rok 2017. Již tovární verze vrcholového modelu S5 má se svým třílitrovým přeplňovaným šestiválcem, 354 koňmi a 500 Nm krouticího momentu výkonu na rozdávání. Jak už tak bývá zvykem, některým automobilovým nadšencům zkrátka tyto specifikace nestačí a chtějí technické údaje svých strojů, posunout ještě o trochu výše. Nemuseli jsme čekat dlouho a pánové ze Speed-Buster přišli s řešením.

Netcarshow.com

SPEED-Buster GmbH & Co. KG je německá společnost, která vznikla roku 1996 a je jednou z největších výrobců takzvaných “chiptuning-Boxů“ ve střední Evropě. Právě tito borci si nedávno vzali na paškál nový model Audi S5. Netrvalo dlouho a přišli s novým boxem, vytvořeným přímo na míru pro již zmiňovaný vrcholný model.

Netcarshow.com

Všechny z Vás určitě zajímá, co nám takový chiptuning dokáže nabídnout a jak vlastně funguje. Chiptuning-Box od společnosti SPEED-Buster funguje na principu plug-and-play. Jinak řečeno, tento box je napojený na řídící jednotku, který využívá nejnovější mikroprocesorové technologie pro zvýšení výkonu. Součástí je také datová schránka, která shromažďuje zpracované informace z čidel a následně je odesílá na tovární řídící jednotku, jako výchozí data pro použití. Nejen, že nám tento box slibuje zvýšení výkonu, ale také i úsporu paliva.

Speed-buster.de

Konečným výsledkem týmu SPEED-Buster je nárůst výkonu o neuvěřitelných 66 koňských sil a krouticího momentu o téměř 95 Nm. Z původních 354 koní se tedy těmto profesionálům podařilo vytvořit 420 koní, což je na základní variantu chiptuningu úctyhodný výsledek. A cena této vychytávky? Přiměřených 690 Eur, což v poměru nárůstu výkonu, ku ceně není nic dramatického. Závěrem tedy mohu říci, že tento tím může slavit nemalý úspěch a my ostatní můžeme očekávat další povedené úpravy z dílny SPEED-Buster.

Speed-buster.de

Zdroje: Speed-buster.de, Netcarshow.com

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background