background - BMW Concept CS Vintage – hold Giovannimu Michelotti
BMW Concept CS Vintage – hold Giovannimu Michelotti

BMW Concept CS Vintage – hold Giovannimu Michelotti

12. 01. 2017
Samuel Čapčík
1 obrázků
6 min čtení

Tento projekt je moderní interpretací BMW řady E9 z roku 1968, který navrhl Giovanni Michelotti. Ve skutečnosti je zaměřen na dva modely: Michelotti E9 a jeho předchůdce a BMW E120 (2000 CS) z roku 1965.

BMW 2000 CS býval tehdy poměrně úspěšný model díky svému elegantnímu vzhledu a liniím, brilantnímu výkonu a kvalitnímu dílenskému zpracování. Proto se automobilka rozhodla pro upgrade novou řadou šesti motorů, přepracovaným interiérem, modelem jako kupé a vzhledem přední části vozidla, které vyvolaly obavy. Giovanni Michelotti dal směr vzhledu přední části vozidla. Projektant z Turína eliminoval velké obdélníkové světlomety ve tvaru šípu s velkou matnou černou maskou a čtyřmi kruhovými světlomety vpředu.

Tato proměna je velmi podobná generační obměně, kterou všichni výrobci automobilů dnes provádějí, aby byl automobil konkurenceschopný a atraktivní pro zákazníky, aniž by proběhly nákladné technické změny. Ve své době byl přechod mezi E120 a E9 obzvláště důležitý pro BMW, protože dal vozu silnou stylistickou identitu. Konstrukce se čtyřmi kulatými světlomety se ukázala jako vítězný vzor, který už více jak 35 let stylizuje BMW na všech svých modelech.

BMW Concept CS Vintage série 6 (ve výrobě od roku 2011). Styl, který je kopírován z minulosti, je v podstatě současný s aktualizovanými proporcemi a s moderními detaily, které jsou inspirovány námořním stylem. Interiér je minimalistický s jednoduchými liniemi z vysoce kvalitních materiálů jako je dřevo, nebo ručně sešívaná kůže. Vzhled odkazuje na kupé BMW z 60. let. Ze čtyř kruhových budíků se v CS Vintage koncepce staly čtyři malé TFT obrazovky, z nichž dvě jsou volně programovatelné. Hlavní středový displej zobrazuje navigaci a ovládání vozu.

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background