background - Úchvatný sběratelský kousek – Mercedes-Benz 190 Evo II!!
Úchvatný sběratelský kousek – Mercedes-Benz 190 Evo II!!

Úchvatný sběratelský kousek – Mercedes-Benz 190 Evo II!!

27. 12. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
7 min čtení

V Mafia Cars běžně hýčkáme naše čtenáře pohledem na úchvatné luxusní vozy disponující obrovskými výkony motorů, nebo brutálně vyšperkovanými karoseriemi. Nebo ideálně obojím. Nyní tu máme ale něco pro opravdové fajnšmekry. Půjdeme sice ve stejném duchu, ale vrátíme se o pár dekád do minulosti.

BMW M3 E30. Netřeba představovat. Modla automobilových nadšenců a znalců. Spousta z nich si své „obyčejné“ BMW E30 přestavuje tak, aby se podobaly právě „em-trojce“. No a zde se díváte na odvěkého, úhlavního nemilosrdného soupeře BMW M3, na Mercedes 190 Cosworth. Tito dva titáni koncem osmdesátých a první poloviny devadesátých let spolu soupeřili „dveře na dveře“ v tzv. Německém šampionátu cestovních vozů, neboli DTM. Oba samozřejmě prošli nějakým vývojem, a tak původní verze 190 2.3 dostala nástupce – Evo I s posíleným motorem, širším rozchodem a lehce pozměněnou karoserií.

My tu dnes ale máme tu čest s absolutním vrcholem tehdejšího inženýrství stuttgartské automobilky. Verze 190 2.5-16 Cosworth Evo II měla výkon 235 koní, rozsáhlý bodykit doplněný o obří křídlo, superlehká kovaná kola a naprosto očesaný interiér se závodními sedačkami. 190 2.3, a vlasně i Evo I byly inspirovány závodní stodevadesátkou, ale Evo II byla skutečným závoďákem, který tajně pronikl na silnice – za takovou výbavu by se nestyděl ani Brian O'Conner!

A dnes má obrovskou hodnotu. Historickou i peněžitou. Tento kus nyní prodává sběratel z Japonska, a vyvolávací cena na aukci bude údajně mezi 225 000-275 000 dolarů. Tedy, v českých korunách 5,8-7,1 milionu.

Auto je ve skvělé kondici. Má najeto pouze 5 000 km a dostalo od majitele i ryze závodní výfuk a řídící jednotku.

Zdroj: RM Sotheby Auctions

Manhart MHX6: 823 koní!

Manhart MHX6: 823 koní!

S přítomností modelu X6 M byste si mohli představit, že výhradní trhy pro brutální SUV kupé byly uspokojeny. Německé tuningové společnosti Manhart se však líbí lišit se, a to s jejich ''nevýrazným'' modelem...

18. 09. 2017
Tomáš Lunda
5 min čtení
Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Ferrari Portofino, nový nástupce Californie

Nové Ferrari Portofino se už připravuje do letní formy! Oproti předchůdci Ferrari California totiž zhubnul a tělo už není tak baculaté. Své jméno získal od Italského městečka na pobřeží, tedy Portofino. Vzhled se u...

16. 09. 2017
Martin Oharek Jr.
9 min čtení
Vikings BMW Club ťa pozýva na BMW Cruise 2017

Vikings BMW Club ťa pozýva na BMW Cruise 2017

BMW

Leto sa pomaličky ale isto blíži ku koncu a na nás čakajú už chladnejšie večery. Autá čoskoro niektorí zazimujú a preto by bolo dobré sa patrične s letom rozlúčiť. Ak máš BMW a chodíš...

11. 09. 2017
Patrik Gunda
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background