background - Silnější Mercedes-AMG GT? Ale ovšem!
Silnější Mercedes-AMG GT? Ale ovšem!

Silnější Mercedes-AMG GT? Ale ovšem!

17. 11. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Výchozí Mercedes-AMG GT je dostupný ve dvou variantách – standard s výkonem 460 koní, a GT S, které má 580 koňských sil. Pokud někdo žádá opravdový masakr, existuje taky Mercedes-AMG GT R. Takže my se ptáme: Najde si své příznivce tohle „GéTéčko“ od amerických úpravců DIME Racing?

Nebudeme tentokrát chodit kolem horké kaše – hlavním jmenovatelem tady je vyšší výkon (překvapivě). DIME Racing posílili 4,0l V8 biturbo AMG-GT na 745 koňských sil, což je cifra atakující třeba brutální Lambo Aventador SV. Stačilo si pohrát s řídící jednotkou auta a zvýšit plnící tlak turbodmychadel, nicméně chlazení muselo být navrženo zcela nově – není stavěno na výkon skoro 750 kobyl.

Aby auto bylo ovladatelné, sedí teď na ještě větších 21" kolech s ještě nižším profilem, takže se při ostrém průjezdu zatáčkou lépe „opře“ o vnější kola. Ve vysokých rychlostech pak auto krotí aerodynamika – přibyly nové spoilery zepředu i zboku, a vzadu se uhnízdil mocný difuzor. Masivního křídla jste si dost možná už stačili všimnout.

Takže které? Toť otázka. Standardním AMG-GT nemáte co pokazit, AMG-GT R je zaručená investice a tato verze od DIME? Úprava stojí 150 tisíc dolarů, tedy 3,8 milionu korun. Každopádně svoji exkluzivitu jistě má, každý rok jich DIME Racing nepostaví více než 100 kusů, a navíc se vám jen těžko stane, že byste na silnici potkali silnější Mercedes. Nebo vůbec silnější sporťák. Pokud tedy váš soused nemá ono zmíněné Lambo SV, které má o 5 koňských sil výkonu více.

Američtí borci DIME Racing Development mají spoustu zkušeností že závodních okruhů po celých Spojených státech.

Zdroje: motoringexposure.com, autowp.ru

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background