background - Kdo vyrábí nejrychlejší SUV? Toyota, s maximálkou 354 km/h!
Kdo vyrábí nejrychlejší SUV? Toyota, s maximálkou 354 km/h!

Kdo vyrábí nejrychlejší SUV? Toyota, s maximálkou 354 km/h!

9. 11. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
5 min čtení

Momentálním králem segmentu SUV, alespoň co se maximální rychlosti (a luxusu) týká, je zbrusu nové Bentley Bentayga. Žádné totiž v sérii nenabízí maximální rychlost 300 km/h. Alespoň ne v rovině těch sériově vyráběných.

Když se budeme ovšem dívat v globálu, triumf drží Toyota a její speciální divize TRD, Toyota Racing Development. Ta se nedávno na americké tuningové exhibici jménem SEMA představila s Toyotou Land Cruiser, která má... 2000 koní a jede až 354 km/h.

Land Cruiser je běžně dost zdatný offroad. Ovšem tento Land Speed Cruiser, jak ho výrobce překřtil, byl totiž snížen, dostal úplně nová, lehčí kola, výkonnější brzdy, ale hlavně – pod kapotu se nastěhoval 5,7l osmiválec, kolem kterého ještě syčí dvě turbodmychadla od známé firmy Garrett. Prý mají velikost volejbalového míče. Nemáme důvod nevěřit. Úpravami prošlo i sání a další maličkosti. Další výraznou změnou je pak převodovka – je úplně nová, ta původní by neměla šanci sílu 2000 koňských sil ustát. V interiéru je i výztužná klec pro případ mírného… průšvihu.

Je to vskutku, jak jen to říci slušně, ďábelská mašina. A ďábelsky taky zní.

Každé turbodmychadlo Toyoty Land Speed Cruiser je prý velké jako míče na volejbal. Velký výkon si holt žádá velká turba.

Zdroj: motor1.com, autowp.ru

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background