background - Šok: BMW chystá elektrické sporťáky!
Šok: BMW chystá elektrické sporťáky!

Šok: BMW chystá elektrické sporťáky!

6. 10. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Časy se holt mění. Pryč jsou ty doby, kdy se BMW s označením M (a teď máme na mysli ta opravdová emka), pyšnila sametovými tzv. atmosférickými motory– ty musely ustoupit hrubé síle turbomotorů. Navíc, s příchodem BMW X6 M a X5 M už pro M vozy neplatí ani výhrada pohonu zadních kol. Jenže věřte nebo ne, v Mnichově se chystají ještě zásadnější změny.

Pod kapotou sportovních BMW by se v nedaleké době totiž měly objevit, a teď doufáme, že sedíte, elektrické motory. „Následujeme filozofii čistého motorsportu ve jménu preciznosti, dynamiky, agility – typ pohonu není rozhodující faktor, který vystihuje BMW M, je to jen způsob naplnění té filozofie“, nechal se slyšet Frank van Meel, šéf slavné Divize M.

Jedním dechem však dodal, že takový krok nebude hned, protože zatím cesta elektromotorů znamená příliš velký nárůst hmotnosti, který výkonem ještě nedokáže vykompenzovat. Nicméně podle hypermoderní divize „i“, která už nám dala superchytrou i3 a fascinující i8, se tyto nové technologie mají podle všeho u BMW ještě na co těšit.

Jedna zajímavost na závěr: v Mnichově se neplánuje supersporťák ve stylu Mercedesu AMG-GT, který by mohl vzniknout třeba na základech i8. „Nemůžete spojit M a „i“, protože i8 splňuje jinou filozofii, a splňuje ji dokonale. Přestože má spoustu těžkých baterií, váží méně než 1 500 kg, a tak slouží svému účelu“, dodává van Meel. Ale přesto. Ta myšlenka většího motoru (stačil by šestiválec z M2), širších gum, rozšklebenějších nárazníků a hlučnějšího výfuku by se nám zamlouvala!

Zdroje fotografií: alexhowe.com, autowp.ru

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background