background - Je dobojováno! Nejlepší i nejluxusnější auto má Mercedes.
Je dobojováno! Nejlepší i nejluxusnější auto má Mercedes.

Je dobojováno! Nejlepší i nejluxusnější auto má Mercedes.

13. 04. 2015
David Veselý
0 obrázků
5 min čtení

Na autosalonu v New Yorku byli vyhlášeni vítězi ankety Světové auto roku 2015. Tři ocenění si odnáší Mercedes-Benz, což znamená naprostou dominanci nad ostatními. Ve zbývajících dvou kategoriích vyhrály automobilky BMW a Citroën.

Nejlepším autem roku byl vyhlášen Mercedes-Benz třídy C, řazený do kategorie luxusní střední třídy, proti němu stály značky jako Ford Mustang, BMW 2 Active Tourer, Jeep Renegade, Nissan Qashqai či Volkswagen Passat.

Mercedes-Benz C 2015

Mercedes získal prvenství také v kategoriích nejluxusnější auto světa s modelem Coupé třídy S.

Mercedes Benz S Coupe 2015

a nejlepší supersport díky vozu Mercedes AMG GT, čímž uzavírá hattrick, který se historicky žádné jiné značce nepodařil.

Mercedes Benz AMG GT

V kategorii nejekologičtější auto si odneslo titul BMW i8. Titul "nejekologičtější" tak trochu zavání přízvyskem "pomalá bečka", ale už jen zrychlení na 100 km/h za 4,4 s říká, že i8 udává tempo ekologickým modelům.

BMW i8

Závěrem kategorie "nejlepší design", kde zvítězil Citroën C4 Cactus.

Citroën C4 Cactus

Za MafiaCars.cz bychom chtěli vyzdvihnout model Mercedes Coupe S, který považujeme za jedno z opravdu nejpovedenějších aut poslední doby. Naopak nechceme být zaujatí, vůči modelu Citroën C4 Cactus, ale tak trochu tohle auto nepobíráme. Už jen název "Cactus" připomíná pustou nevlídnou poušť, kde rostou jen bodlavé kaktusy. Jak se říká "100 lidí, 100 chutí". Jaký máte názor Vy? Dejte vědět v anketě, nebo napište svůj názor do komentáře pod článkem.

Který model se ti líbí nejvíc?

Mercedes C
Mercedes S Coupe
Mercedes AMG GT
BMW i8
Citroën C4 Cactus
Celkem hlasů: 364
BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background