background - 7 aut, se kterými přežijete konec světa!
7 aut, se kterými přežijete konec světa!

7 aut, se kterými přežijete konec světa!

21. 09. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
10 min čtení

Jednu věc si ujasněme hned na začátku. Jak jste jistě poznali z fotek, tohle není realita. Ani auta, a naštěstí ani konec světa. Přesto se najdou grafici a designéři , kteří by ani s příchodem apokalypsy nebo, chcete-li, Zombie apokalypsy, nezaháleli a přišli by na pár slušných řešení drobného problému celosvětového formátu… Je škoda, že některá designová cvičení se nepromění v realitu. I když, kdoví?

Marauder

O kolosu jménem Marauder, neboli Lupič, jsme nedávno psali, takže už trochu víte, s čím tu máme tu čest. Pro nás je podstatné, že dokáže utáhnout až 4,5 tuny a desetičlennou posádku ochrání před letícími kulkami. Jo, a v kabině najdete útočnou pušku AK-47. Jen pro jistotu, však to znáte.

Cadillac One

Pro případ, že je všechno kolem vás v troskách a potřebujete nutně pohodlně přepravit důležitého politika nebo státníka, se perfektně hodí tato předělávka americké prezidentské limuzíny. Světelná rampa, kulomet a pořádné nárazníky na rozrážení „zombíků“ a jiných překážek. V Česku bychom si podobně představovali Superba, jen s pivním soudkem a minibarem na palubě, kam by se vešlo pár lahví Becherovky.

Toyota Hilux

Fanoušci pořadu Top Gear jistě ví, že Toyota Hilux je nezničitelné auto. Opravdu. Projeli s ní severní pól, James May se s toutéž vydal vyjet na islandskou sopku a pár let předtím hoši jeden starší model pohřbili v sutinách paneláku a i poté nastartovala. Do nepohody velmi vhodné.

Land Rover Defender

Skoro se nechce ani věřit, jak dlouho už je tento „Landie“ na světě, o to více zarážející je fakt, že 75 procent všech vyrobených Defenderů stále ještě jezdí. Tomu vděčí za velmi robustní a jednoduchou konstrkuci, díky čemuž se dá opravit pomocí kladiva. Nebo většího kamene. Vizi této pásové varianty obehnanou ocelovými trubkami schvalujeme. Palebná síla je samozřejmostí.

Kolový tanker Oshkosh

Hlavní účel? Neomylná a spolehlivá přeprava. Ať už je to 20 000 litrů paliva nebo 18 000 litrů vody, obrněný Oshkosh s kulometným hnízdem nad kabinou je správná volba. Nezalekne se ani terénu.

Action Mobil Desert Challenger

Představte si, že vaše sídlo vám zničili zloději, konkurence, bývalá nebo „obchodní partneři ze zahraničí“. V takovém případě budete potřebovat na přechodnou dobu mobilní nezničitelné obydlí. Obrněný transportér Desert Challenger by mohl přijít vhod.

Bugatti Chiron

Na závěr tu máme opravdovou pecku. Hyperauto s výkonem 1500 koní a maximálkou 450 km/h je vhodné kamkoliv, jen ne do apokalyptických podmínek. Nicméně musíme uznat, že dostat se do nějakého pořádného prů... švihu a potřebovat rychle zmizet, byli bychom asi rádi, že ho máme. stačí pár úprav jako kola s větším profílem, „zahrádku“ se světelnou rampou, těžký kulomet a pár rezervních kol. Jen pro jistotu.

Zdroje: whocanfixmycar.com, topgear.com, nibler.ru

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background