background - 7 aut, se kterými přežijete konec světa!
7 aut, se kterými přežijete konec světa!

7 aut, se kterými přežijete konec světa!

21. 09. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
10 min čtení

Jednu věc si ujasněme hned na začátku. Jak jste jistě poznali z fotek, tohle není realita. Ani auta, a naštěstí ani konec světa. Přesto se najdou grafici a designéři , kteří by ani s příchodem apokalypsy nebo, chcete-li, Zombie apokalypsy, nezaháleli a přišli by na pár slušných řešení drobného problému celosvětového formátu… Je škoda, že některá designová cvičení se nepromění v realitu. I když, kdoví?

Marauder

O kolosu jménem Marauder, neboli Lupič, jsme nedávno psali, takže už trochu víte, s čím tu máme tu čest. Pro nás je podstatné, že dokáže utáhnout až 4,5 tuny a desetičlennou posádku ochrání před letícími kulkami. Jo, a v kabině najdete útočnou pušku AK-47. Jen pro jistotu, však to znáte.

Cadillac One

Pro případ, že je všechno kolem vás v troskách a potřebujete nutně pohodlně přepravit důležitého politika nebo státníka, se perfektně hodí tato předělávka americké prezidentské limuzíny. Světelná rampa, kulomet a pořádné nárazníky na rozrážení „zombíků“ a jiných překážek. V Česku bychom si podobně představovali Superba, jen s pivním soudkem a minibarem na palubě, kam by se vešlo pár lahví Becherovky.

Toyota Hilux

Fanoušci pořadu Top Gear jistě ví, že Toyota Hilux je nezničitelné auto. Opravdu. Projeli s ní severní pól, James May se s toutéž vydal vyjet na islandskou sopku a pár let předtím hoši jeden starší model pohřbili v sutinách paneláku a i poté nastartovala. Do nepohody velmi vhodné.

Land Rover Defender

Skoro se nechce ani věřit, jak dlouho už je tento „Landie“ na světě, o to více zarážející je fakt, že 75 procent všech vyrobených Defenderů stále ještě jezdí. Tomu vděčí za velmi robustní a jednoduchou konstrkuci, díky čemuž se dá opravit pomocí kladiva. Nebo většího kamene. Vizi této pásové varianty obehnanou ocelovými trubkami schvalujeme. Palebná síla je samozřejmostí.

Kolový tanker Oshkosh

Hlavní účel? Neomylná a spolehlivá přeprava. Ať už je to 20 000 litrů paliva nebo 18 000 litrů vody, obrněný Oshkosh s kulometným hnízdem nad kabinou je správná volba. Nezalekne se ani terénu.

Action Mobil Desert Challenger

Představte si, že vaše sídlo vám zničili zloději, konkurence, bývalá nebo „obchodní partneři ze zahraničí“. V takovém případě budete potřebovat na přechodnou dobu mobilní nezničitelné obydlí. Obrněný transportér Desert Challenger by mohl přijít vhod.

Bugatti Chiron

Na závěr tu máme opravdovou pecku. Hyperauto s výkonem 1500 koní a maximálkou 450 km/h je vhodné kamkoliv, jen ne do apokalyptických podmínek. Nicméně musíme uznat, že dostat se do nějakého pořádného prů... švihu a potřebovat rychle zmizet, byli bychom asi rádi, že ho máme. stačí pár úprav jako kola s větším profílem, „zahrádku“ se světelnou rampou, těžký kulomet a pár rezervních kol. Jen pro jistotu.

Zdroje: whocanfixmycar.com, topgear.com, nibler.ru

Hennessey Venom F5. Najvážnejšia konkurencia Chironu.

Hennessey Venom F5. Najvážnejšia konkurencia Chironu.

Je to už niekoľko dní čo americká spoločnosť Hennessey oznámila svoj najnovší zámer vo svete vysokorýchlostných áut. Modelu Hennessey Venom F5 sme sa tu ešte nevenovali tak poďme na to. Zdroj:...

17. 11. 2017
Matúš Zliechovec
7 min čtení
Nový Ford Mustang už má svojí cenovku!

Nový Ford Mustang už má svojí cenovku!

Na začátku příštího roku se na silnicích objeví nová verze Fordu Mustang. Nového vzhledu se dočkaly přední i zadní partie vozu. Výsledkem je vůz s ještě sportovnějším vzhledem a dokonalejší...

15. 11. 2017
Zdeněk Hluchý
5 min čtení
BMW M760Li dráždí svou rudou barvou pozornost!

BMW M760Li dráždí svou rudou barvou pozornost!

BMW

Žijeme ve 21. století. V době, kdy každý závidí tomu druhému a přejeme si, abychom se měli stejně dobře jako ostatní. Lidé se ale dělí na 2 skupiny. 1. skupina je ta, která si žije skromný život a...

13. 11. 2017
Zdeněk Hluchý
6 min čtení
Svetové rekordy Koenigseggu!

Svetové rekordy Koenigseggu!

Je to tak. Rekordov je hneď niekoľko! Len pred pár dňami sa podarilo továrenskému jazdcovi Niklasovi Lilja-ovi s Koenigsegg Agerou RS v Nevade zdolať päť svetových rekordov. Zdroj:...

10. 11. 2017
Matúš Zliechovec
7 min čtení
BMW doplňuje X řady o číslo X2!

BMW doplňuje X řady o číslo X2!

BMW oficiálně rozšiřuje své SUV portfolio o další důležitý model, který jde v šlépějích modelů X4 či X6. Podstatou modelu má být sportovněji střižené SUV odvozené od X1. X2 má svými rozměry mnohem...

6. 11. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background