background - Mercedes GLE Coupé v bodykitu od Brabusu!
Mercedes GLE Coupé v bodykitu od Brabusu!

Mercedes GLE Coupé v bodykitu od Brabusu!

13. 09. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Mercedes třídy GLE Coupé je stále poměrně žhavá novinka stuttgartské automobilky. Tento rival pro veleúspěšné BMW X6 je teď dostupný i ve verzi AMG. A jasně, že si na něj posvítili i borci od Brabusu.

„Kde je tedy háček“, ptáte se? Vtip je v tom, že se právě díváte na Mercedes-AMG GLE Coupé upravený od Brabusu, ale nejde o „plnohodnotný“ Brabus. Brabus v tomto případě totiž dodal pouze estetické prvky, a to jak pro exteriér, tak interiér. Tzn. doplňky jako karbonový přední nárazník se spoilerem, černě lakovanou mřížku chladiče, které už klasicky dominuje velké „B“, sportovní výfuk, karbonový zadní difuzor, zadní spoiler a 23" kola ukovaná přímo v továrně Brabusu.

Nutno však podotknout, že i když Brabus tentokrát nechal pohonné ústrojí netknuté, stále jde o plnohodnotné AMG s výkony 585 koňských sil a 760 newtonmetry (Nm). Díky tomu i přes robustní rozměry nemá problém se zrychlením na stovku za 4,2 s a rychlost 250 km/h je pro něj samozřejmost. Zdá se, že někomu připadá rozumné mít tuto kombinaci Brabusu a „obyčejného“ (velké uvozovky) výkonu AMG třeba pro ženu na odvoz dětí do školy. Nebo je tento Brabus kit pro někoho, kdo má rád Brabus, ale nepotřebuje jeho extrémní výkony. Čemuž ale moc nevěříme.

Bez úprav 5,5l osmiválcového klenotu pod kapotou je samozřejmě tato „Brabus-linie“ cenově nepochybně výhodnější, ale mějme na paměti, že jde stále o auto, které včetně kosmetické úpravy Brabus stojí 169 900 eur, tedy přes 4,5 milionu korun.

Zdroj fotografií: dolphnsix.com

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background