background - 1970 Plymouth Superbird: emisní speciál
1970 Plymouth Superbird: emisní speciál

1970 Plymouth Superbird: emisní speciál

24. 08. 2016
Simon Lichtenberg
0 obrázků
6 min čtení

Jakoby Plymouth Superbird nebyl ojedinělý sám o sobě, ale tento kousek má vzácnou historii. V roce 1972 ho koupila společnost EPA pro testování leteckých emisí, ano opravdu. Dali do něho systémy, pomocí kterých získavali údaje pro výpočet emisí produkovaných letadly. V nedávné době byl restaurován a míří do říjnové dražby aukční společnosti Barret-Jackson.

Speciálně vybaven zkušebním zařízením na kontrolu emisí letadel na základě smlouvy spolkové vlády. Tento jediný Superbird byl navržen tak, aby vydržel zaznamevávat data v rychlosti kolem 160 km/h. Jeho masivní zadní křídlo a aerodynamické tělo bylo jedním z největších faktorů při jeho koupi.

Pod kapotou se ukrývá 375 koňských sil osmiválcového motoru, který byl specialně upraven a automatická převodovka neunesla jeho sílu. Byla vyměněna za čtyř stupňovou manuální převodovku od firmy Chrysler. Tím bylo zajištěno přesnější ovládání při vysokých rychlostech v průběhu 40-ti sekundových testů.

Několik let Superbirda vlastnila společnost EPA, než byl vydražen v roce 1979 vysokoškolským učitelem za pouhých $500, zajímavé, že? Pan učitel ho dal do původního stavu a uchovával ho 24 let, než ho prodal v roce 2005. Poté byl Superbird znovu vybaven emisním zařízením.

Bude to vrcholný kousek aukční společnosti Barret-Jackson v Las Vegas. Dražba se odehraje v říjnu a nečekejte, že si ho vydražíte za $500. Superbirdy pravidelně získávájí majitele za cenovku s šesti číslicemi ve veřejných dražbách. Očekávejte, že cena tohoto speciálního Plymoutha bude hodně vysoká, troufnu si říct, že až astronomická!

Co byste zvolili?

Starý americký vůz s V8?
Nový americký vůz s V8?
Celkem hlasů: 57
Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Do České republiky v tomto roce dorazí očekávaná nová A7 od Audi. Jedná se o model s agresivnějším designem, než předešlá verze stejného modelu. Tento model má typ karoserie...

19. 03. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Zelený sršeň od Mansory

Zelený sršeň od Mansory

Poďme si trošku oddýchnuť od ruchu najväčšej automobilovej prehliadky v Ženeve a pozrime sa na tohto šikovného mladíka. Úprava od Mansory pnie na modely Aston Martinu DB11. Nie je to tak dávno, čo bol...

16. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
All-Black BMW X5 od Z-Performance

All-Black BMW X5 od Z-Performance

Pokiaľ milujete čiernu farbu a ste fanúšik bavorskej automobilky, určite si prídete na svoje. Z-Performance doslova zavraždilo model X5 a máme sa mať prečo na pozore. Už na prvý pohľad je vidieť, že...

15. 03. 2018
Jakub Melichár
6 min čtení
88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

Nejznámější autosalon v Evropě je velmi blízko. Jako každý rok je autosalon plný premiér. Objeví se zde i auta, o kterých jsme na tomto webu psali. Autosalon v Ženevě se bude konat od 6.3.2018 do 18.3.2018. S tím, že...

5. 03. 2018
Jakub Sobota
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background