background - 1970 Plymouth Superbird: emisní speciál
1970 Plymouth Superbird: emisní speciál

1970 Plymouth Superbird: emisní speciál

24. 08. 2016
Simon Lichtenberg
0 obrázků
6 min čtení

Jakoby Plymouth Superbird nebyl ojedinělý sám o sobě, ale tento kousek má vzácnou historii. V roce 1972 ho koupila společnost EPA pro testování leteckých emisí, ano opravdu. Dali do něho systémy, pomocí kterých získavali údaje pro výpočet emisí produkovaných letadly. V nedávné době byl restaurován a míří do říjnové dražby aukční společnosti Barret-Jackson.

Speciálně vybaven zkušebním zařízením na kontrolu emisí letadel na základě smlouvy spolkové vlády. Tento jediný Superbird byl navržen tak, aby vydržel zaznamevávat data v rychlosti kolem 160 km/h. Jeho masivní zadní křídlo a aerodynamické tělo bylo jedním z největších faktorů při jeho koupi.

Pod kapotou se ukrývá 375 koňských sil osmiválcového motoru, který byl specialně upraven a automatická převodovka neunesla jeho sílu. Byla vyměněna za čtyř stupňovou manuální převodovku od firmy Chrysler. Tím bylo zajištěno přesnější ovládání při vysokých rychlostech v průběhu 40-ti sekundových testů.

Několik let Superbirda vlastnila společnost EPA, než byl vydražen v roce 1979 vysokoškolským učitelem za pouhých $500, zajímavé, že? Pan učitel ho dal do původního stavu a uchovával ho 24 let, než ho prodal v roce 2005. Poté byl Superbird znovu vybaven emisním zařízením.

Bude to vrcholný kousek aukční společnosti Barret-Jackson v Las Vegas. Dražba se odehraje v říjnu a nečekejte, že si ho vydražíte za $500. Superbirdy pravidelně získávájí majitele za cenovku s šesti číslicemi ve veřejných dražbách. Očekávejte, že cena tohoto speciálního Plymoutha bude hodně vysoká, troufnu si říct, že až astronomická!

Co byste zvolili?

Starý americký vůz s V8?
Nový americký vůz s V8?
Celkem hlasů: 57
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background