background - 2017 Nissan Armada: luxusní mastodont
2017 Nissan Armada: luxusní mastodont

2017 Nissan Armada: luxusní mastodont

21. 08. 2016
Simon Lichtenberg
4 obrázků
7 min čtení

Toto převeliké SUV od Nissanu na evropském trhu nečekejte, ale mrkněte se jaké luxusní off-roady se vůbec nabízejí! Armadu využívají především arabští šejkové na hraní do písečných dun, jelikož nahradí již známý Nissan Patrol. Nissanu Armada bude hlavně konkurovat Infiniti QX80, protože sdílejí stejný podvozek a osmiválcové motory o objemu 5.6 litru se sedmi stupňovou automatickou převodovkou.

Nissan Armada:

Co se motoru týče. Armada uschovává 390 plnokrevných koní se zrychlením na 100 km/h za necelých 7s, což je podobné benzínové Škodě Octavii RS a utáhne za sebou 3.8t nákladu, například vaši oblíbenou loď nebo nějaký ten karavan. Infiniti nabízí o 10 koní více, pro běžného smrtelníka nerozeznatelné.

Infiniti QX80:

Z hlediska bezpečnosti je asi všem jasné, že s tímto vozem se žádné jiné auto nebude chtít setkat. A ani vy byste se neměli s nikým srazit. Nissan Armada je napěchována pomalu všemi antikolizními systémy. Například hlídání slepých úhlů, varování před čelní kolizí a mnoho dalších. Na délku5.3m, na výšku 1.9m a na šířku 2m. V centru města by se vám těžce parkovalo.

Kupodivu se tento vůz dá objednat také s náhonem na dvě kola, ale kdo by chtěl takovéto neotřelé SUV bez pohonu všech kol? Nabídka výbav je v několika stupních a v tom nejvyšším dostanete pořádnou porci luxusu, že nebudete chtít vystoupit! Vyhřívaná a ventilovaná sedadla, 13 reproduktorů Bose, osmipalcový navigační systém. TV připojení rozhodně nebude chybět a na závěr pohodlí v sedadlech na úrovni domácího křesla.

Základní cena je $44.000 a vyšplhat se může na $64.000. Ceny jsou určené pro americký trh, jelikož se na evropském trhu tento mastodont nebude nabízet.

Obrázky: chicagoautoshow.com

Chtěli byste ho pro evropský trh?

ANO
NE
Celkem hlasů: 47
BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background