background - Dodge Durango, to je V8 a AWD!
Dodge Durango, to je V8 a AWD!

Dodge Durango, to je V8 a AWD!

15. 08. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
5 min čtení

Hned na úvod můžeme říci, že Durango je lehce prodloužený Jeep Grand Cherokee a tak nabídne 7 míst pro cestující. Má také větší rozvor, co už ale nemá, je motor V8 6.4 litru známý právě z Grand Cherokee SRT. A proto zde máme pouze verzi R/T.

Jako převodovka bude pouze 8-stupňový automat pro motory V8 i V6. Standardně bude ve voze V6 o objemu 3.6 litru a výkonu 295 koní. Silnější R/T už je jiná káva a V8 5.7 litru nám nabídne 360 koní. Design vozu tvoří prvky typické pro dnešní Dodge a doplňují je 20" kola a dvě koncovky výfuku. Na rodinné auto tedy vypadá docela rychle a agresivně.

Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 6,2 sekundy a 1/4 míle ujede za 14,7 sekundy. Nově přibylo tlačítko "Sport" hned pod ovládání klimatizace, všichni víme, co to dělá.

Pohodlí je to hlavní, takže tady máme dlouhé dveře pro dobré nastupování, kožený interiér včetně volantu s multifunkčními tlačítky a cestující vzadu mohou sledovat filmy na 9" obrazovce před nimi. Jinak infotainment vozu funguje na 8,4" dotykovém displeji a řidič má ještě 7" displej pro zobrazování jízdních dat v kapličce budíků.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background