background - Motokára s výkonem 265 koní – to je Mini od AC Schnitzer!
Motokára s výkonem 265 koní – to je Mini od AC Schnitzer!

Motokára s výkonem 265 koní – to je Mini od AC Schnitzer!

4. 08. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Tady v Mafia Cars máme rádi luxusní limuzíny a honosné koráby, kdo ale zkusil, ví, že spoustu zábavy si užijete také s motokárou. A málokteré silniční auto se blíží motokáře jako Mini!

Obzvlášť, pokud se bavíme o verzi JCW, tedy John Cooper Works. A když se do věci vloží věhlasný úpravce BMW, AC Schnitzer, mix exkluzivity a neředěné řidičské zábavy téměř nemá chybu. „Standardní„ Mini JCW má 2l čtyřválec dopovaný turbem a výkon 231 koní – na auto zhruba o rozměrech křesla docela slušná porce. Znáte ale ty úpravce, nikdy nemají dost. U Schnitzera se proto „Miníkovi“ podívali pod kapotu a pohráli si s řídící jednotkou a výfukem. Výsledek? 265 koní. To by byl slušný výkon i na středně velké kupéčko.

S velkou mocí, resp. výkonem jde ruku v ruce i velká zodpovědnost, a tak rozžhaveným pneumatikám zdatně sekunduje snížený podvozek s pružinami odladěnými na slavném okruhu Nürburgring. Nebyl by to Schnitzer, kdyby nedodal vlastní speciální ráfky, a tak tu máme luxusní 19" s dvoubarevným nebo antracitovým designem. Zdá se, že by to tak akorát stačilo, přesto se Schnitzer pustil i do lehkých kosmetických změn na karoserii. V předním nárazníku je zabudován nový spoiler, a jako třešinka na dortu jsou tu decentní polepy na bocích karoserie.

]

Pokud byste si chtěli nechat upravit svoje Mini, ale nemáte zrovna JCW, není problém. Schnitzer vám pomůže vyladit klasického Coopera na 170 koní a verzi Cooper S na 235 koní. Úpravy jsou navíc možné i pro kabriolet nebo pro prodlouženou verzi Clubman.

Zdroj fotografií: autowp.ru

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background