background - Vozový park jihoamerického drogového bosse!
Vozový park jihoamerického drogového bosse!

Vozový park jihoamerického drogového bosse!

21. 07. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
16 min čtení

Když „podnikáte“ za hranou zákona, pár věcí je téměř jistých. Zaprvé, většina vašich aut je černá. Zadruhé, na většinu z nich běžný smrtelník nedosáhne. A zatřetí, jednou vás nejspíš stejně chytnou.

Přesně to se stalo jednomu 44letému jihoamerickému drogovému bossovi. Alvaro López Tardón, sídlící v Miami, byl v USA odsouzen ke 194 rokům vězení za vedení gangu, pašování drog, praní špinavých peněz a dalšího podobného „podnikání“. Koneckonců se mu podařilo do Španělska propašovat 7,5 tuny kokainu. Takže evidentně byl úspěšný, jak dokazuje i jeho sbírka vozů. Jenže Ruce zákona stejně neunikl…

Ferrari Enzo Ferrari

Dnes už legendární supersport, pracovním názvem F60, nakonec ale nesoucí jméno po samotném zakladateli. Enzo byla velká tečka za jednou érou – žádná dvouspojková převodovka, žádný hybrid, žádný „driftovací asistent“ jako u moderních ferrari. K mání za 2 050 900 dolarů, tedy cca 56 milionů korun.

Bugatti Veyron

Pokud máte v garáži ikonu jako je Enzo Ferrari, nemělo by vám tam chybět i nejrychlejší auto světa. Tisícikoňové Bugatti Veyron téměř neztratilo na hodnotě pod úroveň prodejní ceny, takže 905 000 dolarů (24,5 milionu korun) je jako za babku.

Maybach 57 S

Pokud hledáte opravdu výjimečnou limuzínu, hledáte Maybach. Tento je z roku 2009 a je, jak byste asi čekali u mafiánského bosse, černý. Někdejší vrchol luxusu tu teď můžete mít za necelé dva miliony korun.

Mercedes-Benz G 55 AMG

Jako bych vás slyšel: Nebyl by to pořádný mafián bez G-wagenu ve verzi AMG. Alvaro měl dokonce dva. Ten druhý jezdil na menších kolech, takže nás tolik nezajímal… Hromující panelák s 5,5l V8 pod kaptoou se nikdy neomrzí. Tento by se měl vydražit za necelých 79 000 dolarů, tedy 2,13 milionu korun.

Range Rover

Každý trochu vlivný člověk ví, že pokud chce převážet rodinu v luxusu, pohodlí a dostatečné rychlosti, musí mít Range Rover – Jeremy Clarkson by jistě souhlasil. Tento z roku 2010 má dokonce motor 5,0l motor V8, který táhne jako stádo buvolů. Má najeto pouze 6 170 km a jeho hodnota je vyčíslena na 44 700 dolarů, tedy 1,2 milionu korun.

Range Rover Sport

Sport nebyl tak oblíbený, úspěšný, ani pohodlný jako pravověrný Range Rover, ale měl něco do sebe. 5,0l V8 dokázal s 2,5 tuny vážícím kolosem slušně zacvičit. S nájezdem 33 300 km a cenovkou 40 000 dolarů se zdá být slušnou koupí (1,09 milionu korun).

Ferrari F430

Enzo je sice Enzo, ale F430 by se neměla přehlížet. Je kompaktnější, tudíž ne tolik děsivá, ale stále děsně vzrušující. Zdá se, že bývalý majitel jí jezdil rád – tento kousek z roku 2006 má najeto přes 53 000 km, což je na supersport v kabrioletu poměrně slušné číslo. Jeho hodnota se zastavila na 99 800 dolarech, tedy 2,7 milionu korun.

Rolls-Royce Ghost

Mercedes a Maybach jsou skvělé, ale když už je máte, proč si nedovolit i Rollse? Tento Ghost s 6,0l motorem V12 kupodivu není černý, patrně pro větší nenápadnost. Je totiž tmavě modrý. Přece jenom, tolik černých aut, to už by začalo být podezřelé… Nicméně tento kus z prvních let výroby, 2014, je k mání za 182 000 dolarů, což je necelých 5 milionů korun. Najeto má pouze 3 600 km.

Bentley Continental GTC

Kabriolet od Ferrari je krásná věc, ale čas od času přece chcete, aby vám do uší při otevřeném nebi nad hlavou neřvala V8 se závodními kořeny. Obří 6,0 dvanáctiválec s uspořádáním válců do W je klidnější a tišší, přesto impozantní. Bílé GTC „nacruisovalo“ 6 800 km a jeho cena je nyní kolem 3 milionů korun.

Zdroj fotografií: Apple Auctioneering

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background