background - Toto staré BMW M 535i je silnější než nová M5! A je na prodej!!
Toto staré BMW M 535i je silnější než nová M5! A je na prodej!!

Toto staré BMW M 535i je silnější než nová M5! A je na prodej!!

19. 07. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Docela běžně se na našich stránkách setkáváte se supersilnými sedany, SUV a limuzínami, které ještě mnohdy prochází značnými úpravami. Ne každý si ale takové rakety může dovolit sériové, natož do nich vrazit dalších desítky nebo stovky tisíc za úpravy. Ale přesto, pokud toužíte po výkonech třeba takové „empětky“, ale chybí vám 2,5 milionu, máme pro vás možná řešení.

Právě se díváte na BMW M535i z roku 1986, které z úprav nezahrnuje jen hezká kola. Původní 3,4l šestiválec o výkonu 218 koní šel totiž po 171 tisících pryč, aby uvolnil místo svému náhradníkovi. A tím je 3,0l šestiválec z BMW E46 s obrovským turbem o výkonu celých 790 koňských sil! Točivý moment činí 1080 Nm, takže zátah do sedačky bude opravdu slušný. Samozřejmě si to vyžádalo kompletně novou převodovku, protože z té původní by při silnějším sešlápnutí plynu byl guláš. Proto je tu nový pětistupňový manuál se zesílenou karbonovou spojkou, která vydrží až 2000 Nm. Jsou tu také diferenciál a brzdy z BMW M5. Podvozek nemá s tím sériovým téměř nic společného. Nové jsou pružiny, tlumiče i stabilizátory – 30 let stará byť kvalitní technika by nemusela takové síly a nápor zvládnout. Výkonu dost napomáhá také hořlavější směs paliva s ethanolem, tzv. E85.

Ptáte se, jaký tam bude háček? Žádný jsme nenašli. 18" kola OZ jsou jako nová. Brzdy jsou jako nové. Pneumatiky mají 80 % vzorku a auto má celkem najeto 176 500 km, s novým motorem pouze 5000 km. Cena je 27 900 eur, tedy nějakých 754 000 korun. Tak na co ještě čekáte?

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background