background - Rodinné auto po jezdci Formule 1 – Schumacherův Mercedes E55 AMG!
Rodinné auto po jezdci Formule 1 – Schumacherův Mercedes E55 AMG!

Rodinné auto po jezdci Formule 1 – Schumacherův Mercedes E55 AMG!

18. 07. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
8 min čtení

Mercedes, to je prostě kvalita. Důkazem budiž staré „stodevadesátky“, které v některých případech mají „nalítáno“ klidně 500 tisíc km a více. Tento ke spolehlivosti přidává také slušný výkon, jak jste ostatně jistě čekali. Ale hlavně s sebou nese auru sedminásobného Mistra světa ve Formuli 1 –Michaela Schumachera!

Ať jezdí po závodní dráze jak chtějí, i závodní jezdci potřebují někdy i praktické auto, třeba mimo sezonu při cestě na dovolenou s rodinou a psem. Je ale evidentní, že takový člověk je zvyklý na nějaký rychlostní standard, proto tenhle rodinný kombík je AMG verze s 5,5l V8 o výkonu 354 koní. Tento pohodlný a prostorný obývák se díky němu rozburácí na stovku za 5,7 s a maximálka bude jistě i více než obligátních (a elektronicky omezených) 250 km/h. A nezpomeňte, že jde o 20 let staré auto!

Dnešní výkonová měřítka jsou už sice samozřejmě jinde, dnešní rychlé kombíky disponují výkony atakujícími cifru 600 koní, ale 354 kobyl je stále dost obstojné číslo. Navíc je velice nenápadný, v čemž je právě kouzlo těchto rychlých kombíků. V čem ale předčí tento E55 AMG ten nový, je cena. Opravdu, když pomineme luxusní výbavu jako dvouzónovou klimatizaci, ovládání a vyhřívání sedadel „v elektrice“, ale třeba prémiovou kůži Designo – je třeba brát na vědomí, že tímto autem jezdila slavná osobnost, proto tento kousek stojí 119 950 eur, tedy přes 3,2 milionu korun!

Jistě, mohli byste si koupit ten nový, proč ne, my vám to jedině schválíme. Bude rychlejší, nebude mít najeto 200 000 km, a s cenovkou 2,7 milionu je vlastně i levnější. Ale nebude mít takový investiční potenciál – cena tohoto kousku už jen poroste!

Epilog: 47letý Michael Schumacher, sedminásobný Mistr světa F1 a vítěz 91 velkých cen se aktuálně už více než dva roky zotavuje ze svojí nehody na lyžích z prosince 2013 v soukromém ozdravném zařízení, vybudovaném v jeho sídle ve Švýcarsku. Podle svědectví jeho blízkých „Dělá pomalu ale jistě pokroky a bojuje“.

keepfightingmichael

A na závěr malý důkaz, že auto opravdu patřilo slavnému Němci:

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background