background - Nová Panamera předjede Murciélago SuperVeloce!
Nová Panamera předjede Murciélago SuperVeloce!

Nová Panamera předjede Murciélago SuperVeloce!

16. 07. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
8 min čtení

Koncem července došlo k představení druhé generace Porsche Panamera. Novinka je větší než předchozí generace ve všech směrech a přesné rozměry jsou 5049 x 1937 x 1423 mm. Vůz působí již na první pohled o něco větší a design o mnoho vydařenější než dříve.

Porsche zvolilo nová LED světla se čtyřbodovým denním svícením, které již známe z ostatních modelů. Zakončení střechy u C sloupku je nyní více přirozené a působí sportovněji než dříve. Zadní světla jsou také LED a jsou spojeny jednou linkou, která se táhne přes páté dveře. Něco takového možná uvidíme u nových vozů Audi.

Verze se od sebe budou lišit velikostí kol, designem nárazníků nebo koncovkami výfuku. Nové je také zadní výsuvné křídlo, které pro vetší účinnost dokáže svoji plochu zvětšit vysunutím do stran.

V interiéru jsou změny hodně patrné. Přístrojová deska je kompletně předělaná a dominuje jí displej s úhlopříčkou 12,3". Středový tunel stále zasahuje vysoko nad sedačky a obsahuje méně tlačítek kolem voliče převodovky. Skrz 3-ramenný multifunkční a sportovní volant vidíme velký otáčkoměr s malým displejem uvnitř. Vlevo i vpravo od sebe pak má 7" displej místo klasických budíků.

Během začátku prodeje budou v nabídce tři verze. První z nich bude Panamera 4S s 6-válcovým motorem 2.9 litru biturbo o výkonu 440 koní a 550 Nm kroutícího momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 4,4 sekundy. Cena začíná na 113 000 Euro.

Další bude Panamera 4S Diesel s V8 a hodnotami výkonu 422 koní a 850 Nm. Zrychlení se pohybuje kolem 4,5 sekundy. Cena startuje na 117 000 Euro.

Nejvýkonnější bude ale Panamera Turbo s V8 4,4 litru se dvěma turby a výkonem 550 koní a 770 Nm kroutícího momentu. Zrychlení trvá krátkých 3,8 sekundy a maximální rychlost je 306 km/h! Nürburgring toto Porsche zvládlo v čase 7 minut a 38 sekund. Lamborghini Murcélago SuperVeloce ho zvládlo o 4 sekundy pomaleji a Mercedes SLS AMG o 2 sekundy pomaleji. A cena této verze? 153 000 Euro a výš.

Zdroj: refresher.cz

Zaujala Tě nová Panamera?

Určitě!
Nic moc
Nejsem její příznivce
Celkem hlasů: 74
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background