background - Jaké je Maserati Quattroporte 2016?
Jaké je Maserati Quattroporte 2016?

Jaké je Maserati Quattroporte 2016?

1. 07. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
5 min čtení

Maserati nabízí svou rychlou limuzínu ve verzích S Q4 a GTS. Se svojí délkou 5,262 metru se jedná o nejdelší Maserati a nyní dostalo změny po stránce designu i výbavy. Lze říci, že se malinko přiblížilo německým luxusním vozům.

Ačkoliv novinka disponuje adaptivním tempomatem, zpětnou kamerou pro couvání, bezdrátovým otevíráním kufru nebo třeba asistentem pro jízdu v pruzích, tak většina zákazníků si ho kupuje kvůli své jedinečnosti a agresivnímu designu. Jediné v čem trochu pokulhává, je systém infotainmentu, který není dostatečně intuitivní a rozlišení moc nepotěší na 8,4" displeji.

Benzinové verze budou dvě a ponesou jména GranLusso a GranSport a přinesou luxusnější interiér a zlepšenou jízdní dynamiku. Úpravy na podvozku pak přinesou o 10% menší aerodynamický odpor vzduchu a tím také nižší spotřebu o 3%.

Za co můžeme být opravdu rádi a vděční Maserati, že do budoucna se nechystají o žádné pokusy s elektřinou, ale chtějí zůstat věrní poctivým motorům. Jako první v nabídce si zmíníme dieselovou V6 3.0 litru s výkonem 271 koní a 600 Nm kroutícího momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h bude trvat 6,4 sekundy. Nejsilnější bude benzínová V8 s parametry 523 koní a 650 Nm a tato verze bude mít k dispozici pohon pouze zadních kol. Oba motory svůj výkon směřují na 8-stupňovou automatickou převodovku.

Nové Maserati tedy nevypadá špatně a nejvíce si v tomto autě každý musí užít jeho motor a sílu, to je to, proč lidé chtějí Maserati.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background