background - Jaké je Maserati Quattroporte 2016?
Jaké je Maserati Quattroporte 2016?

Jaké je Maserati Quattroporte 2016?

1. 07. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
5 min čtení

Maserati nabízí svou rychlou limuzínu ve verzích S Q4 a GTS. Se svojí délkou 5,262 metru se jedná o nejdelší Maserati a nyní dostalo změny po stránce designu i výbavy. Lze říci, že se malinko přiblížilo německým luxusním vozům.

Ačkoliv novinka disponuje adaptivním tempomatem, zpětnou kamerou pro couvání, bezdrátovým otevíráním kufru nebo třeba asistentem pro jízdu v pruzích, tak většina zákazníků si ho kupuje kvůli své jedinečnosti a agresivnímu designu. Jediné v čem trochu pokulhává, je systém infotainmentu, který není dostatečně intuitivní a rozlišení moc nepotěší na 8,4" displeji.

Benzinové verze budou dvě a ponesou jména GranLusso a GranSport a přinesou luxusnější interiér a zlepšenou jízdní dynamiku. Úpravy na podvozku pak přinesou o 10% menší aerodynamický odpor vzduchu a tím také nižší spotřebu o 3%.

Za co můžeme být opravdu rádi a vděční Maserati, že do budoucna se nechystají o žádné pokusy s elektřinou, ale chtějí zůstat věrní poctivým motorům. Jako první v nabídce si zmíníme dieselovou V6 3.0 litru s výkonem 271 koní a 600 Nm kroutícího momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h bude trvat 6,4 sekundy. Nejsilnější bude benzínová V8 s parametry 523 koní a 650 Nm a tato verze bude mít k dispozici pohon pouze zadních kol. Oba motory svůj výkon směřují na 8-stupňovou automatickou převodovku.

Nové Maserati tedy nevypadá špatně a nejvíce si v tomto autě každý musí užít jeho motor a sílu, to je to, proč lidé chtějí Maserati.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background