background - Jaké je Maserati Quattroporte 2016?
Jaké je Maserati Quattroporte 2016?

Jaké je Maserati Quattroporte 2016?

1. 07. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
5 min čtení

Maserati nabízí svou rychlou limuzínu ve verzích S Q4 a GTS. Se svojí délkou 5,262 metru se jedná o nejdelší Maserati a nyní dostalo změny po stránce designu i výbavy. Lze říci, že se malinko přiblížilo německým luxusním vozům.

Ačkoliv novinka disponuje adaptivním tempomatem, zpětnou kamerou pro couvání, bezdrátovým otevíráním kufru nebo třeba asistentem pro jízdu v pruzích, tak většina zákazníků si ho kupuje kvůli své jedinečnosti a agresivnímu designu. Jediné v čem trochu pokulhává, je systém infotainmentu, který není dostatečně intuitivní a rozlišení moc nepotěší na 8,4" displeji.

Benzinové verze budou dvě a ponesou jména GranLusso a GranSport a přinesou luxusnější interiér a zlepšenou jízdní dynamiku. Úpravy na podvozku pak přinesou o 10% menší aerodynamický odpor vzduchu a tím také nižší spotřebu o 3%.

Za co můžeme být opravdu rádi a vděční Maserati, že do budoucna se nechystají o žádné pokusy s elektřinou, ale chtějí zůstat věrní poctivým motorům. Jako první v nabídce si zmíníme dieselovou V6 3.0 litru s výkonem 271 koní a 600 Nm kroutícího momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h bude trvat 6,4 sekundy. Nejsilnější bude benzínová V8 s parametry 523 koní a 650 Nm a tato verze bude mít k dispozici pohon pouze zadních kol. Oba motory svůj výkon směřují na 8-stupňovou automatickou převodovku.

Nové Maserati tedy nevypadá špatně a nejvíce si v tomto autě každý musí užít jeho motor a sílu, to je to, proč lidé chtějí Maserati.

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background