background - Tohle je budoucnost koncernu BMW!
Tohle je budoucnost koncernu BMW!

Tohle je budoucnost koncernu BMW!

29. 06. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
12 min čtení

Automobilka BMW letos oslavuje 100. výročí vzniku a slaví se vší parádou. A jelikož pod BMW patří taky Rolls-Royce a Mini, nemohly tyto dvě dceřiné značky u oslav chybět!

Tyto koncepty nám ukazují, jak bude vypadat automobil jako takový během dalších dekád – tedy alespoň z pohledu BMW. Díky tomu máme šanci pohledět na možnou podobu sedanu, miniauta, i limuzíny budoucnosti. Zdá se, že borci z Mnichova se poměrně dost inspirovali ve filmu Tron… Blízkou budoucnost potom zastává roadster BMW i8 Spyder.

BMW i8 Spyder

Začněme kabrioletem. To je na první pohled BMW i8, tak jak ho známe, jen v trochu více „konceptovém“ kabátku. Máme tu kompletní laserové osvětlení, 21" kola a jako třešinka na dortu chybí… dveře. Ale jako náhrada tu je obří interaktivní obrazovka reagující na gesta a možnost autonomní jízdy. Takže když si budete chtít vyjet za slunného letního dne, nebudete muset ani řídit.

BMW Vision Next 100

Jezdíte dnes bavorským sedanem řady 3? Takto dost možná bude vypadat za takových dvacet třicet let. A prý bude stále umět i sportovní jízdu, jak jsme u BMW zvyklí. Nemůžeme ale potvrdit, zda jej bude pohánět benzínový šestiválec. Ovšem ani vyvrátit, protože ohledně pohonu tohoto sedanu z budoucnosti je BMW skoupé na slovo. Co ale víme je, že bude řidiči promítat ideální trasu a rychlost na čelní sklo. Promítat bude i potenciální rizika jako náklaďáky, cyklisty apod. Asi vás nepřekvapuje, že bude umět samo řídit.

Nejzajímavější je ale karoserie. Ta se bude během jízdy měnit. Opravdu. Jak jste si možná všimli, kola jsou zakrytá pro menší odpor vzduchu, takže při zatáčení se přední blatníky roztáhnou, aby se do nich „vešla“ kola. Naproti tomu zadní část se se zvyšující rychlostí bude prodloužovat, aby ještě více snížila aerodynamický odpor.

Rolls-Royce 103 EX

Autonomní a s nulovými emisemi. Touto mantrou se bude řídit limuzína budoucnosti od R-R. Tady naštěstí víme, že bude poháněn výhradně elektřinou, což je pro tento typ auta vhodné. Tichý a zároveň silný motor je ideální pro luxusní a komfortní jízdu. Měl by také být jedním z vůbec prvních aut, která budou schopna řídit naprosto sama – technologie bude ještě nějakou dobu drahá, a tak si ji budou moci dovolit spíše kupci luxusních korábů. Osvětlení je kompletně tvořeno OLED, kola jsou napůl zakrytovaná, takže takové future-retro. Znak Rolls-Royce a soška Spirit of Ecstasy je zcela průhledná. Jo, a vzadu nejsou luxusní sedadla. Je tam rovnou pohovka.

Mini Vision 100

Současné Mini je sice skvělé auto, často se ale dočtete, že už vlastně není až tak „Mini“. Designéři to dobře vědí, a tak všemožně bojovali s přebytečnou hmotou – jmenovitě třeba obřími světly, která opticky dělají zbytek karoserie menší. Tohle Mini Vision 100 ale vypadá jako návrat ke kořenům – jednoduchost a účelnost, tak jak to má být.

Zdroj: topgear.com

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background