background - Tohle je budoucnost koncernu BMW!
Tohle je budoucnost koncernu BMW!

Tohle je budoucnost koncernu BMW!

29. 06. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
12 min čtení

Automobilka BMW letos oslavuje 100. výročí vzniku a slaví se vší parádou. A jelikož pod BMW patří taky Rolls-Royce a Mini, nemohly tyto dvě dceřiné značky u oslav chybět!

Tyto koncepty nám ukazují, jak bude vypadat automobil jako takový během dalších dekád – tedy alespoň z pohledu BMW. Díky tomu máme šanci pohledět na možnou podobu sedanu, miniauta, i limuzíny budoucnosti. Zdá se, že borci z Mnichova se poměrně dost inspirovali ve filmu Tron… Blízkou budoucnost potom zastává roadster BMW i8 Spyder.

BMW i8 Spyder

Začněme kabrioletem. To je na první pohled BMW i8, tak jak ho známe, jen v trochu více „konceptovém“ kabátku. Máme tu kompletní laserové osvětlení, 21" kola a jako třešinka na dortu chybí… dveře. Ale jako náhrada tu je obří interaktivní obrazovka reagující na gesta a možnost autonomní jízdy. Takže když si budete chtít vyjet za slunného letního dne, nebudete muset ani řídit.

BMW Vision Next 100

Jezdíte dnes bavorským sedanem řady 3? Takto dost možná bude vypadat za takových dvacet třicet let. A prý bude stále umět i sportovní jízdu, jak jsme u BMW zvyklí. Nemůžeme ale potvrdit, zda jej bude pohánět benzínový šestiválec. Ovšem ani vyvrátit, protože ohledně pohonu tohoto sedanu z budoucnosti je BMW skoupé na slovo. Co ale víme je, že bude řidiči promítat ideální trasu a rychlost na čelní sklo. Promítat bude i potenciální rizika jako náklaďáky, cyklisty apod. Asi vás nepřekvapuje, že bude umět samo řídit.

Nejzajímavější je ale karoserie. Ta se bude během jízdy měnit. Opravdu. Jak jste si možná všimli, kola jsou zakrytá pro menší odpor vzduchu, takže při zatáčení se přední blatníky roztáhnou, aby se do nich „vešla“ kola. Naproti tomu zadní část se se zvyšující rychlostí bude prodloužovat, aby ještě více snížila aerodynamický odpor.

Rolls-Royce 103 EX

Autonomní a s nulovými emisemi. Touto mantrou se bude řídit limuzína budoucnosti od R-R. Tady naštěstí víme, že bude poháněn výhradně elektřinou, což je pro tento typ auta vhodné. Tichý a zároveň silný motor je ideální pro luxusní a komfortní jízdu. Měl by také být jedním z vůbec prvních aut, která budou schopna řídit naprosto sama – technologie bude ještě nějakou dobu drahá, a tak si ji budou moci dovolit spíše kupci luxusních korábů. Osvětlení je kompletně tvořeno OLED, kola jsou napůl zakrytovaná, takže takové future-retro. Znak Rolls-Royce a soška Spirit of Ecstasy je zcela průhledná. Jo, a vzadu nejsou luxusní sedadla. Je tam rovnou pohovka.

Mini Vision 100

Současné Mini je sice skvělé auto, často se ale dočtete, že už vlastně není až tak „Mini“. Designéři to dobře vědí, a tak všemožně bojovali s přebytečnou hmotou – jmenovitě třeba obřími světly, která opticky dělají zbytek karoserie menší. Tohle Mini Vision 100 ale vypadá jako návrat ke kořenům – jednoduchost a účelnost, tak jak to má být.

Zdroj: topgear.com

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background