background - Pro chalupáře: splašený Mercedes C63 kombi od HMS Performance má 750 koní!
Pro chalupáře: splašený Mercedes C63 kombi od HMS Performance má 750 koní!

Pro chalupáře: splašený Mercedes C63 kombi od HMS Performance má 750 koní!

13. 06. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
7 min čtení

Rozjeli jste svoji úspěšnou firmu a splnili jste si tak svůj klukovský sen, díky kterému jste teď zvyklí na výkon 600 koní a výš? A co když se vám přihodí taková menší „nehoda“ a potřebujete mít kam dát kočárek? Nevěšte hlavy, borci od HMS Performance pro vás mají řešení!

Všichni jste jistě poznali, že se nejedná o obyčejný Mercedes-Benz C kombi. Bystré oko zaznamenalo přítomnost starší generaci verze C63 AMG s plnotučným 6,2l V8 o výkonu 457 koní v základu. Ale přesto jakoby tu něco nehrálo, že? To je tím, že tohle monstrum s batohem na zádech si vypůjčilo díly z divokého C63 AMG Coupé Black Series! Především se jedná o přední a zadní nárazník a, jak jste si jistě stačili všimnout, o blatníky nafouknuté až k prasknutí. Pokud si ale myslíte, že po něm zdědil i motor o výkonu 510 koňských sil, tak jste na omylu. Je to ještě lepší – tato C63 pod vyrýsovanou kapotou skrývá celých 750 koní a 900 Nm točivého momentu!

S objemem 6,2 l už je opravdu na čem stavět, takže v HMS přidali dva obří vzduchové filtry od K&N a obří kompresor. Samozřejmě to chtělo i nějaký ten zásah do řídící jednotky vozu. Co je ale skvělé a děsivé zároveň, je, že 750 koní je podle HMS minimální předpokládaný výkon. To znamená, že až půjde tahle bestie na brzdu, ukáže se tam pravděpodobně ještě vyšší cifra. Taková spousta výkonu není jen tak, takže C63 teď sedí na podvozku sníženém o 15 mm s tužšími pružinami. Byly potřeba výkonnější brzdy, ty byly pro změnu převzaty z nového Audi RS6. Přidejte nějaká superlehká kovaná kola OZ o rozměru 20 palců a máte skvělý recept na auto, které v týdnu zastane roli rodinného dostavníku, a o víkendu auta, které bude nahánět hrůzu široko daleko. Takhle nějak má vypadat univerzální auto!

Zdroj: speedhunters.com

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background