background - Mercedes G65 AMG „Zeus“ od DMC – nejrychlejší bunkr světa!
Mercedes G65 AMG „Zeus“ od DMC – nejrychlejší bunkr světa!

Mercedes G65 AMG „Zeus“ od DMC – nejrychlejší bunkr světa!

7. 06. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
11 min čtení

Docela běžně tu býváte svědky různých kreací, které si může pořídit jen fajnšmekr. Nutno podotknout, že dost zámožný fajnšmekr. A tak tu máme SUV typu BMW X6 nebo Mercedes GLE s výkony přesahujícími 600 koní, nebo sem tam nějaký ten šílený Mercedes třídy G. A tohle je jeden z nich. Jenže tento… ten všem takovým monstrům jednoznačně kraluje.

Tak zaprvé, těchto kreací vznikne pouhých deset kusů. Ne deset tisíc, ale pouze deset. Takže i když už máte dvanáctiválcový Mercedes-AMG G65, stále to neznamená, že si budete moci tento povoz pořídit. Úpravce DMC sídlí v Německu, takže se zdá, že bude mít k vozům s trojcípou hvězdou poměrně blízko. I když musíme uznat, že ten styling nám trochu našeptává nejmenované bohaté město na Blízkém východě – tam je taky hlavní část klientely DMC. Než přejdeme k detailům, měli byste vědět, že u DMC mu dali jméno Zeus. Pokud vám řecká mytologie nic neříká, stačí jen vědět, že se to dá volně přeložit jako „Ten Největší“. A teď pojďme zjistit, zda je nebo není hoden nést toto jméno.

U DMC vědí, že konkurence na tuningové scéně je ostrá, takže Diovi, jak se správně skloňuje jméno Zeus, vyrobili všechny komponenty jeho ohromného a okázalého bodykitu z karbonu. Přední nárazník rozšklebený jako Predátor přechází do vystouplých blatníků, z nich do macaté boční lišty a zpět do zadních blatníků, aby skončil obepnutím zadního nárazníku třídy G. To není vše. Je tu kompletně nová kapota, a je vám asi jasné, z jakého materiálu. Potom třeba obrovitánská 24" kola ukovaná z hliníku. Nad čelním oknem se tyčí světelná rampa z LED diod – kdybyste se náhodou rozhodli s G65 Zeus vyrazit do džungle na noční lov. Nebo jen chtěli oslnit člověka, který se opovážil vám zabrat levý pruh dálnice. V něm totiž budete kralovat, tohle božské monstrum skrývá pod kapotou, ehm, monstrózních 880 koňských sil. To znamená, že výkon jeho 6,0l V12 twin-turbo motoru má větší sílu, než motor jak Ferrari LaFerrari, McLarenu P1, tak Porsche 918, pokud tedy nezapočítáme i výkony elektromotorů těchto exotických supersportů. Na 918 ztrácí pouze 7 koní výkonu i se započítaným elektromotorem.

Mercedes holt motory umí, a u DMC evidentně věděli, jak si s jejich dvanáctiválcem „pohrát“. Dalo to ale dost práce. V DMC vyhodili do koše původní písty, ojnice, těsnění, klikovou hřídel i hlavy válců. Vlastně tím tak trochu Mercedesu řekli: „Od vás ten motor stojí za pendrek a my ho uděláme mnohem lépe“. Což chce notnou dávku odvahy. Můžete mít i skromnější verzi s osmiválcem, ale proč byste to dělali? DMC sice vzniklo teprve v roce 2009, tito němečtí borci už ale mají něco za sebou. Nejvíce se ve světě proslavili úpravami italských exotik jako Lamborghini, už si ale troufli i na Rolls-Royce. A teď vám mohou postavit luxusní a rychlou pojízdnou pevnost, ve které se budete cítit... božsky.

Zdroj: dmc.ag

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background