background - BMW 750d: nejsilnější diesel a čtyři turba jako Bugatti
BMW 750d: nejsilnější diesel a čtyři turba jako Bugatti

BMW 750d: nejsilnější diesel a čtyři turba jako Bugatti

19. 05. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Pokud právě uvažujete o limuzíně, která je napěchována technikou, ale zároveň chcete, aby slušně jela, dost možná přemýšlíte o BMW 750d. Tento nafťák má totiž necelých 400 koní, takže dokáže potrápit i leckterý sporťák!

Zdrojem této urputné síly 394 koní je 3,0l řadový šestiválec, jak jsme ostatně u BMW zvyklí. Jenže v útrobách tohoto třílitrového dieselu se skrývají rovnou čtyří turbodmychadla, takže jde vlastně o quad-turbo motor. Asi je vám jasné, že nebude mít problém se zátahem „odspodu“. A taky máte pravdu, důkazem budiž točivý moment 760 Nm, který vás do luxusně polstrované sedačky zamáčkne na povel od 2000 ot./min. Tyto výkony a nízká hmotnost nové „sedmy“ (na poměry limuzín 1800 kg slušné) znamená stovku za 4,6 s!

Zrychlovat přestane až v obligátních 250 km/h, ale to jen kvůli omezovači. Aby motor využil všechen ten výkon a dostal se co nejefektivněji na kola, se stará skvělá osmistupňová automatická převodovka, jak jsme u nové řady 7 zvyklí. Takže od teď, až pojedete ze služební cesty a bude ucpaná dálnice, můžete to klidně vzít po okreskách, BMW 7 si s nimi hravě poradí a v tempu. Jen musíte počítat s tím, že možná někomu zkazíte den, až někoho se sportovním autem nebo sportovním hot hatchem typu Focus RS nebo Golf R natřete s pětimetrovým korábem. Zrychlení z nuly na sto pod pět sekund už holt není jen výhradou sportovně střižených aut. Doba se mění.

Zdroj fotografií: topgear.com

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background