background - 3-Eleven je nejrychlejší Lotus!
3-Eleven je nejrychlejší Lotus!

3-Eleven je nejrychlejší Lotus!

25. 04. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
6 min čtení

Tento Lotus není automobil, který běžně potkáte na ulici. Jedná se momentálně o nejrychlejší Lotus a není divu, že mu tedy nejvíce svědčí okruhy a honba za lepším časem. Jedná se o nástupce vozu 2-Eleven a je tedy opravdu lepší?

Odpověď je jasná, ano je lepší, dokonce perfektní. Motor je stejný jako v Exige, takže V6 3.5 litru. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 2,9 sekundy a nabídce jsou verze Road a Race. Nejdříve si každou z nich představíme zvlášť. Maximální rychlost modelu Road je 290 km/h díky nižšímu přítlaku a u Race je to 280 km/h.

Road má výkon 410 koní a je osazen 6-stupňovou manuální převodovkou. Váha vozu se pohybuje kolem 925 kg. Race je vybaven o něco více, výkon je o 50 koní vyšší a převodovka se shoduje se 6-stupňovým Xtrac z Lotusu GT3. Dále jsou zde také nastavitelné tlumiče, karbonové sedačky a také vyjmutelný volant jako to známe z monopostů F1. Celková hmotnost díky karbonu klesla o 35 kg.

Auto na trati díky své aerodynamice drží opravdu skvěle, čemuž napomáhá navíc rozložení hmotnosti, kdy 64% váhy vozu je na zadní nápravě. Jako výpomoc je přítomné i ABS a kontrola trakce. Jízda v provozu moc pohodlná není z důvodu agresivní spojky a dlouhého prvního rychlostního stupně.

Interiér vozu je opravdu strohý, v základu je pouze sedačka pro řidiče, za příplatek dostanete i druhou, pár tlačítek a TFT displej. Výroba začala letos v únoru a první kusy dorazily ke svým zákazníkům tento měsíc. Počet vyrobených kusů je omezen na 311 a cena za Road začíná na 3 100 000 Kč a za Race na 4 400 000 Kč.

Sexy modrá pre BMW M4 kupé

Sexy modrá pre BMW M4 kupé

Tento modrý krásavec sa nám predstavil v krajine neobmedzených možností, v krajine, kde je benzín lacnejší než voda a hlavne v krajine, kde sú na takéto nezvyčajné kúsky zvyknutý. Je to Abu Dhabi. Zdroj: bmwblog.com...

22. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Do České republiky v tomto roce dorazí očekávaná nová A7 od Audi. Jedná se o model s agresivnějším designem, než předešlá verze stejného modelu. Tento model má typ karoserie...

19. 03. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Zelený sršeň od Mansory

Zelený sršeň od Mansory

Poďme si trošku oddýchnuť od ruchu najväčšej automobilovej prehliadky v Ženeve a pozrime sa na tohto šikovného mladíka. Úprava od Mansory pnie na modely Aston Martinu DB11. Nie je to tak dávno, čo bol...

16. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
All-Black BMW X5 od Z-Performance

All-Black BMW X5 od Z-Performance

Pokiaľ milujete čiernu farbu a ste fanúšik bavorskej automobilky, určite si prídete na svoje. Z-Performance doslova zavraždilo model X5 a máme sa mať prečo na pozore. Už na prvý pohľad je vidieť, že...

15. 03. 2018
Jakub Melichár
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background