background - 3-Eleven je nejrychlejší Lotus!
3-Eleven je nejrychlejší Lotus!

3-Eleven je nejrychlejší Lotus!

25. 04. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
6 min čtení

Tento Lotus není automobil, který běžně potkáte na ulici. Jedná se momentálně o nejrychlejší Lotus a není divu, že mu tedy nejvíce svědčí okruhy a honba za lepším časem. Jedná se o nástupce vozu 2-Eleven a je tedy opravdu lepší?

Odpověď je jasná, ano je lepší, dokonce perfektní. Motor je stejný jako v Exige, takže V6 3.5 litru. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 2,9 sekundy a nabídce jsou verze Road a Race. Nejdříve si každou z nich představíme zvlášť. Maximální rychlost modelu Road je 290 km/h díky nižšímu přítlaku a u Race je to 280 km/h.

Road má výkon 410 koní a je osazen 6-stupňovou manuální převodovkou. Váha vozu se pohybuje kolem 925 kg. Race je vybaven o něco více, výkon je o 50 koní vyšší a převodovka se shoduje se 6-stupňovým Xtrac z Lotusu GT3. Dále jsou zde také nastavitelné tlumiče, karbonové sedačky a také vyjmutelný volant jako to známe z monopostů F1. Celková hmotnost díky karbonu klesla o 35 kg.

Auto na trati díky své aerodynamice drží opravdu skvěle, čemuž napomáhá navíc rozložení hmotnosti, kdy 64% váhy vozu je na zadní nápravě. Jako výpomoc je přítomné i ABS a kontrola trakce. Jízda v provozu moc pohodlná není z důvodu agresivní spojky a dlouhého prvního rychlostního stupně.

Interiér vozu je opravdu strohý, v základu je pouze sedačka pro řidiče, za příplatek dostanete i druhou, pár tlačítek a TFT displej. Výroba začala letos v únoru a první kusy dorazily ke svým zákazníkům tento měsíc. Počet vyrobených kusů je omezen na 311 a cena za Road začíná na 3 100 000 Kč a za Race na 4 400 000 Kč.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background