background - Jaké je Audi R8 V10?
Jaké je Audi R8 V10?

Jaké je Audi R8 V10?

24. 04. 2016
Marek Schönbauer
0 obrázků
7 min čtení

V dnešním článku se blíže podíváme na Audi R8 s motorem V10. Ne však verzi Plus s výkonem 610 koní, ale na model s výkonem 540 koní. Automobilka tímto vozem cílí na nenáročnou klientelu, která nepožaduje to nejlepší a nejdražší, ale spokojí se se základem.

Hned na začátku se zaměříme na motor. Pod kapotou je ostrá V10 5.2 litru s výkonem 540 koní, jak bylo řečeno na začátku. Podle zvuku od sebe obě výkonové verze rozlišit nelze. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 3,5 sekundy, takže dalších 70 koní není moc třeba, pokud byste se ale přece rozhodli pro Plus, tak ušetříte 0,3 sekundy. Motor můžete točit až do 8500 otáček za minutu, kde zasáhne omezovač.

Někde se šetřit muselo a to nejen na výkonu. Ve výbavě také dále chybí adaptivní tlumiče, variabilní řízení a keramické brzdy. Tlumiče jsou o malinko měkčí oproti dražší verzi. Některé zákazníky také nepotěší převodovka, která už je nyní pouze dvouspojkový S-tronic, manuál v nabídce nenajdeme.

Interiér je téměř shodný, vše je potaženo kůží. Sedačky nejsou sice tak sportovní, ale za příplatek můžete mít ty z V10 Plus. A za další peníze navíc dostanete virtuální kokpit, kde je místo klasických budíků osazen TFT displej a jízdní komfort se tím posune o úroveň výš.

Rozlišit od sebe obě verze je na pohled celkem snadné. Výkonnější model poznáte především podle karbonových dílů, jakou je zadní difuzor, boční panely, přední spliter a hlavně pevné zadní křídlo. U slabší verze se křídlo vysouvá v závislosti na rychlosti a stabilitě. Za příplatek můžete mít ostatní karbonové části auta jako má Plus, křídlo ale ne.

Ceny nejlevnější verze V10 začínají na 4 239 900 Kč a vůz se silnějším motorem, tedy Plus je již od 4 899 900 Kč. Díky příplatkové výbavě se lze ale dostat ještě o 500 000 Kč výš.

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background