background - Brabus Rocket 900 Coupé: Nejrychlejší kupé světa?
Brabus Rocket 900 Coupé: Nejrychlejší kupé světa?

Brabus Rocket 900 Coupé: Nejrychlejší kupé světa?

9. 03. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
7 min čtení

Jistě už jste slyšeli o Brabusu 900 postaveném na standardní třídě S, dokonce i ve verzi Maybach. A teď se hoši z německého Bottropu pustili taky do jeho dvoudveřové verze, která je… skutečně impozantní.

Přestože v názvu nese číslovku „900“, přesný odbrzděný výkon je 887 koní, ale to by vás nemělo odradit, protože i tak jde o takřka stejný výkon, jako u hypersportovního Porsche 918! Dokonce i točivým momentem se s hodnotou 1200 Nm nebezpečně blíží stuttgratskému supersportu. Je vám asi jasné, že takový nárůst výkonu není jen tak, byť je potenciál 6,3litrového V12 evidentní. U Brabusu rovnou namontovali nová turbodmychadla vlastní výroby, upravili hlavy válců v motorovém prostoru, výfukové a sací potrubí je taky nové. Aby všechny ty úpravy byly co nejlépe využity, byla přepracována i řídící jednotka.

S tím enormním výkonem se pere 7mi stupňová automatická převodovka, a ve skutečnosti musel být točivý moment na hodnotu 1200 omezen, protože jinak by ji roztrhal na kusy. Výsledky? Dvoutunový koráb zrychlí z nuly na sto za 3,7 s, na dvě stě se dostane za 9,1 s a udávaná maximální rychlost je 349 km/h. Brabus však prohlásil: „Nicméně, náš vůz má rychloměr ocejchovaný až do 400 km/h,“. Můžeme si jen domýšlet, co tím borci z Bottropu chtěli říct.

Jak jste si stačili všimnout, zvenku už změny tak markantní nejsou, jde spíše o decentní úpravy a rozsáhlou individualizaci. Tak například si můžete vybrat až z 9 druhů kol, přičemž jsou k dispozici i 22" „monobloky“ ukované z jednoho kusu hliníku. V interiéru pak najdete zakázkovou kůži, ještě luxusnější než u původního S Coupé, a to přesně podle vašich přání. Je libo sportovně laděnou černou kůži s červeným prošíváním? Nebo raději decentnější kombinaci béžové a hnědé s modrým podsvícením? Pro Brabus žádný problém, fantazii se přece meze nekladou.

Zdroj fotografií: topgear.com, autowp.ru

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background