background - Nejspeciálnější Porsche, jaké si můžete koupit!
Nejspeciálnější Porsche, jaké si můžete koupit!

Nejspeciálnější Porsche, jaké si můžete koupit!

7. 03. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
7 min čtení

911 R. Že jste o podobném označení nikdy neslyšeli? Není divu, přídomek „R“ nesla 911 už skoro před půl stoletím, v roce 1967. Šlo o auto s velmi puristicky zaměřenou filozofií a spoustou prvků převzatých z motorsportu. Takže už asi tušíte, že se nejedná jen o obyčejnou 911 s několika pruhy navíc.

911 R je totiž spojení toho nejlepšího ze všech možných „světů“ dílny Porsche. Je to mix ingrediencí pouze pro ty nejzarytější nadšence. Karoserii „erko“ podědilo po GT3, proto má oproti standardu podstatně širší „ramena“. Motor si „vypůjčilo“ rovnou od vrcholné GT3 RS! Pravda, Turbo má sice silnější motor, ale nemá zdaleka tak charismatický zvuk, jaký má právě 4,0l plochý šestiválec bez turba o výkonu 500 koní. Převodovku, superrychlé sedmistupňové PDK však ve Stuttgartu nechali ležet v regále. V 911 R se totiž řadí výhradně manuální převodovkou! Není se ale čeho bát, pokud si v meziplynech ještě nejste tolik jistí, může vám s nimi pomoci elektronika.

Výsledkem je i s pomalejší převodovkou sprint z nuly na sto za 3,8 s. Maximální rychlost je 323 km/h, čímž je o 13 km/h rychlejší než posvátné RS, které darovalo motor! Kde 911 R totiž ztrácí v rychlosti řazení, to dohání nízkou hmotností – 911 R je o 50 kg lehčí díky rozsáhlému využití karbonu a hořčíku. Kromě vychytávek jako řízení zadní nápravy a karbon-keramických brzd si můžete také „doobjednat“ klimatizaci a navigaci pro snížení hmotnosti. Vše je zkrátka podřízeno maximálnímu požitku z jízdy.

A právě to bude možná jeden z důvodů, proč jste se ze Ženevy možná vraceli trochu rozladění v případě, že se vám tam 911 R zalíbila a chtěli jste si ji objednat. Všech 911 kusů už je totiž vyprodáno. Taková auta – s motorem bez turba a s manuální převodovkou – už zkrátka nebudou. A nic na tom nezměnila ani odvážná cenovka 190 tisíc eur, neboli 5,2 milionu korun. Turbo a GT3 RS sice budou na okruhu rychlejší, ale řidič 911 R bude mít na tváři nejširší úsměv.

Zdroj fotografií: porsche.com, autowp.ru

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background