background - Bugatti Chiron: Toto je nový král silnic!
Bugatti Chiron: Toto je nový král silnic!

Bugatti Chiron: Toto je nový král silnic!

1. 03. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
9 min čtení

Je to tady. Právě se díváte na nové, nejrychlejší silniční auto světa. Bugatti Chiron, nástupce ikonického Veyronu, se představil na autosalonu v Ženevě.

Spoustu důležitých informací už víme. Víme, jaký bude mít výkon. Víme, jak rychle pojede, tedy částečně. Víme, že bude mít dvouspojkovou převodovku, jako měl Veyron, ačkoliv patřičně upravenou. Chiron vlastně de facto technicky vychází z Veyronu, ale každičká součástka a každý panel byl řádně přepracován, nebo vyměněn za lehčí a odolnější.

Zajímavé je, že v dnešní módě hybridů se Chiron kupodivu, podobně jako třeba Pagani Huayra, spoléhá pouze na spalovací motor. Není se co divit, pro 8,0l šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly není žádný další motor potřeba. Zajímavostí je, že do 3800 ot./min. fungují pouze dvě turba pro zrychlení reakce na plyn, od této hodnoty výše už pracují všechna čtyři. Monstrózní výkon, kulatých 1500 koní, se samozřejmě přenáší na všechna čtyři kola. Kombinace obřího výkonu a náhonu na všechna kola pomáhá Chironu ke sprintu na 100-kilometrovou rychlost za méně než 2,5 s! Maximální rychlost zatím přesně také neznáme, ta je totiž elektronicky omezena na 420 km/h. Ale proslýchá se, že v nespoutaném režimu to má být alespoň 460 km/h.

Čemuž nemáme důvod nevěřit, protože Chiron k tomu je patřičně připraven, a to nejen po stránce hrubé síly. Karoserie Chironu je nyní do posledního centimetru čtverečního z karbonového vlákna, která je stejně pevná jako u závodních prototypů kategorie LMP1. Karoserie je navíc perfektně aerodynamicky tvarovaná. I kvůli aerodynamice má Chiron šest výfuků – čtyři hřmí klasicky ze zadního nárazníku, zbylé dva jsou skryté a směřují směrem dolů pro vytvoření takzvaného „foukaného difuzoru“, vychytávky, která byla zakázána ve Formuli 1. To kvůli zvýšení přítlaku. Který se docela hodí, když třeba zrovna jedete po Autobahnu rychlostí přes 400 km/h.

Autobahn je dokonce jméno jednoho z režimů tohoto vozu. Spíná se automaticky v rychlosti 180 km/h. Další režimy jsou „Lift“ pro zvýšený podvozek ve městě, „Handling“ pro jízdu na okruhu, „Auto“, ve kterém se auto přizpůsobuje samo podle situace a režim „Top Speed“, jehož účel asi popisovat nemusíme. A kolik že zaplatíte za auto, které se může pyšnit rychloměrem ocejchovaným do 500 km/h? 2,4 milionu Eur, takže přibližně 65 milionů korun .

Zdroj fotografií: autowp.ru

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Do České republiky v tomto roce dorazí očekávaná nová A7 od Audi. Jedná se o model s agresivnějším designem, než předešlá verze stejného modelu. Tento model má typ karoserie...

19. 03. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Zelený sršeň od Mansory

Zelený sršeň od Mansory

Poďme si trošku oddýchnuť od ruchu najväčšej automobilovej prehliadky v Ženeve a pozrime sa na tohto šikovného mladíka. Úprava od Mansory pnie na modely Aston Martinu DB11. Nie je to tak dávno, čo bol...

16. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
All-Black BMW X5 od Z-Performance

All-Black BMW X5 od Z-Performance

Pokiaľ milujete čiernu farbu a ste fanúšik bavorskej automobilky, určite si prídete na svoje. Z-Performance doslova zavraždilo model X5 a máme sa mať prečo na pozore. Už na prvý pohľad je vidieť, že...

15. 03. 2018
Jakub Melichár
6 min čtení
88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

Nejznámější autosalon v Evropě je velmi blízko. Jako každý rok je autosalon plný premiér. Objeví se zde i auta, o kterých jsme na tomto webu psali. Autosalon v Ženevě se bude konat od 6.3.2018 do 18.3.2018. S tím, že...

5. 03. 2018
Jakub Sobota
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background