background - BMW chce oživit legendární řadu 8!
BMW chce oživit legendární řadu 8!

BMW chce oživit legendární řadu 8!

25. 02. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Člověk by řekl, že to je nedávno, co nás BMW namlsalo svým konceptem Gran Lusso Coupé, předzvěstí nového luxusního kupé, které by kráčelo ve šlépějích věhlasné osmičkové řady. Mělo být. A navíc už to budou tři roky.

Nicméně zdá se, že karta se obrací, protože ani samotným „kápům“ od BMW nedá tento kousek spát. A pravděpodobně ani prodejní úspěchy nové třídy S Coupé. Protože nedávno bavorští oznámili, že hodlají vzkřísit slavnou řadu 8. Těšit se můžeme na nejkvalitnější materiály a na ty nejlepší motory.

Nová „osma“ by totiž podle všeho měla přebrat techniku nedávno představené řady 7, která si, jako luxusní limuzína, mohla dovolit hojné využití karbonových vláken. První dobré zprávy. Další dobrá zpráva je, že reálně můžeme očekávat verzi s mocným 6,6litrovým V12 twin-turbo, který dostala právě nová sedmička. Jinou variantu ani neočekáváme a nechceme. Nicméně jasným „doplněním“ motorizací (čtěte „nutným zlem“) budou i verze s dieselem a také hybrid. 600koňová verze V12 by každopádně díky karbonové karoserii mohla slušně ctít jednu z domén svého předka, kterou byla rychlost.

Bavorští už si tedy konečně přiznali, že nemohou jen tak schovávat hlavu do písku před premiantskou S-klasse, a že musejí jednat. Už jen z toho důvodu můžeme kromě špičkových motorů a spousty karbonu očekávat ty nejlepší palubní technologie a nejkvalitnější materiály. S ničím jiným ani nepočítáme, chlapci. Jsou to dobré zprávy, ale jako snad všechno na světě, i tohle má jeden háček – Oficiálního nástupce slavného BMW 850csi se nedočkáme dříve, než v roce 2020. Alespoň si mnichovští dají záležet.

Zdroj fotografií: autowp.ru

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background