background - Další unikát z italské automobilky
Další unikát z italské automobilky

Další unikát z italské automobilky

18. 02. 2016
Dominik Sládek
0 obrázků
6 min čtení

1

Je to už přes rok, co nám Ferrari představilo model F60 America a teprve nedávno získalo svého prvního majitele. Jak sám název napovídá, stroj je výhradně určen pro americký trh. Bohužel možná bohudík, ne každý Američan si ho bude moci dopřát. Italská automobilka vyrobila pouhých deset kusů. Není tedy divu, že všech deset bylo zamluveno ještě před premiérou v Beverly Hills.

2

Možná si říkáte, že je to jen F12 bez střechy. Na první pohled tomu tak opravdu je, ale na pohled druhý, už si tak jisti nebudete. Nejenže odstranili střechu, přidali zcela nové nárazníky, blatníky, dveře a ani přední kapota nebo zadní víko nezůstalo beze změny.

3

Čím nás, ale zcela jistě F60 překvapí je ojedinělý interiér, který je rozdělen do dvou částí. Červená je určena pro řidiče a černá pro spolujezdce. Nechybí zde, ani vyšití americké vlajky uprostřed sedadel.

4

5

6

7

Pojďme se podívat pod kapotu. Tady už to vypadá stejně jako u F12. Dvanáctiválec o objemu 6,3 litru se sedmistupňovou dvojspojkovou převodovkou, který pohání 740 koní s točivým momentem o síle 960 Nm.

8

Automobilka se nechala inspirovat od závodního speciálu Ferrari 275 GTS4 NART Spider, tohoto kusu se taktéž vyrobilo pouhých deset kusů.

9

11

12

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background