background - Chcete investovat? Kupte si nový Ford Mustang!
Chcete investovat? Kupte si nový Ford Mustang!

Chcete investovat? Kupte si nový Ford Mustang!

26. 01. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Má to jen jeden háček – musí mít pravostranné řízení nebo v ideálním případě musíte bydlet v Austrálii. Právě tam je totiž o nový Mustang (jak jinak, než o verzi s motorem V8) horentní zájem a ojeté vozy jsou podstatně dražší, než ty nové. To se v automobilové historii povedlo jen málokterému autu. V ostatních koutech světa je však situace neméně žhavá, vždyť zahajovací edice Mustangu pro Evropu byla vyprodána za 30 sekund!

Důvod je prostý. Drtivá většina dosavadních Mustangů byla vyrobena s levostranným řízením. A jelikož nový model bude dostupný s řízením na pravé straně poprvé za posledních padesát let, u „Protinožců“ se dějí věci – australští majitelé, kteří se už svého Mustanga dočkali, jej obratem prodávají nedočkavcům za cenu o zhruba 30 000 dolarů (skoro 750 000 Kč!) vyšší, než kolik stál jako nový. Tamní dovozci už kvůli tomu dokonce zvýšili prodejní cenu o 2500 dolarů.

Asi vás nepřekvapuje, že za vším stojí plnotučná verze s 5.0l V8, dávající výkon 435 koní. Ta má prý tvořit většinu všech objednávek a továrna v Michiganu kvůli tomu funguje 22 hodin denně. A i když většina importérů nabízí k testování pouze verzi se čtyřválcem, lidé zkrátka vědí, že klasika si zaslouží pořádný motor. Pokud si chcete vyzkoušet novou inkarnaci amerického „muscle caru“ s osmiválcem v našich končinách, musíte za testovačkou až do Německa.

Každopádně u nás můžete mít tuto burácející klasiku již za 1090 000 Kč. Na výběr je jak automatická převodovka, tak klasický manuál. To vypadá na koupi desetiletí! Jen škoda toho dlouhého čekání, které platí i pro nás středoevropany.

Zdroj fotografií: autowp.ru

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background