background - Tak to chcete: krásný Lexus LC 500 s V8 a 470 koni!
Tak to chcete: krásný Lexus LC 500 s V8 a 470 koni!

Tak to chcete: krásný Lexus LC 500 s V8 a 470 koni!

14. 01. 2016
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Lexus představil zbrusu nové luxusní kupé LC 500, a je to od nich zatím největší pecka od představení supersportu LFA v roce 2010. Nová vlajková loď japonské automobilky je rozměrově velká třeba jako BMW řady 6, takže je vám asi jasné, na koho si hoši z Nagoyi brousí zuby.

Když už se bavíme o LFA… nedá se říct, že by si nebyli s LC 500 podobní. Vidíte ty ostré hrany, rozšklebený čumák a agresivní sebevědomé rysy. Jistá podoba je koneckonců i pod kapotou – benzinový motor V8 pod kapotou LC 500 je přímo odvozen od běsnícího desetiválce z bájného LFA!

Tento osmiválec se skvěle osvědčil už i v kompaktnějším kupé RC-F a taky v supersedanu GS-F. Jeho 470 koňských sil putuje na zadní kola přes, pozor, desetistupňovou automatickou převodovku. Lexus se dušuje, že je tak rychlá a tak propracovaná, že řadí stejně hladce jako dvouspojkové převodovky, které najdete třeba v Nissanu GT-R nebo BMW M4. Nicméně rychlost jí asi také nebude dělat problém – přesný čas ještě nebyl zveřejněn, ale zrychlení z nuly na sto se má bez problému vejít do 4,5 s.

Na druhou stranu, LC 500, to není jenom efektní design a superrychlá převodovka. Jak jistě víte, velkou roli hraje i hmotnost – a tu se v Lexusu snažili ušetřit, kde se dalo. A když ne, umístili těžké komponenty co nejblíže ke středu auta a co nejníže. Tak, aby jízdní vlastnosti byly co nejlepší. Na druhou stranu, po stránce luxusu nejste o nic ochuzeni – důkazem budiž špičkové stereo Mark Levinson. Přidejte k tomu vychytávky jako dynamický radarový tempomat, systémy předcházející kolizím a máte slušně našlápnutý koráb.

Zdroj fotografií: autowp.ru

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background