background - Dechberoucí Benz: 6.0 AMG SEC coupe
Dechberoucí Benz: 6.0 AMG SEC coupe

Dechberoucí Benz: 6.0 AMG SEC coupe

9. 01. 2016
Adam Chovanec
14 obrázků
4 min čtení

Mercedes 560 SEC 6.0 AMG Wide Body, je úžasné kupé s šestilitrem pod kapotou.

Tenhle konkrétní kousek přišel na svět v roce 1989. AMG mělo v plánu vyrobit jich nejméně 100, ale konečné číslo výroby skončilo okolo 50 kusů. Tenhle ten Mercedes byl 28. v pořadí a od své výroby najel pouze 90 222 kilometrů a prokazuje jen minimálně opotřebení, ale pro jistotu aby měl potencionální kupec stoprocentní jistotu, poslali ho na kompletní servis.

Obohatili ho ještě sportovním a nižším podvozkem, rozšířeným bodykitem jako jsou nové nárazníky, blatníky a boční prahy, dále na něj dali specifické lité kola, černý interiér, stříbrný lak a pořádně silné brzdy.

Mercedes 560 SEC ve své době byl dech beroucí a jeho cena tomu odpovídala, tahle verze Merglu se kdysi prodávala okolo 5 miliónu korun, což je i dnes pořádné číslo, natož tehdy.

Osmiválec s výkonem 358 koní a 520 N.m. dostal Mergla na stovku za 6 sekund a jeho maximálka stoupala až k 265 kilometrům za hodinu. Tenhle skvost je nyní na prodej a jeho aukce proběhne 28. a 29. ledna 2016 ve Phoenixu na aukci RM Sotheby’s. Vyvolávací cena, kterou si tenhle kousek zaslouží je neznáma, avšak lze čekat, že to bude v milionech.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background