background - Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi
Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi

Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi

2. 01. 2016
Adam Chovanec
9 obrázků
7 min čtení

V letech 1989-2001 se vyráběl legendární Mercedes-Benz SL, který už dnes patří mezi youngtimery. Tehdy do něj cpali jak šesti nebo osmiválce, ale dokonce i dvanáctiválce. Bohužel mezi pravé sporťáky nezapadal kvůli jeho velikosti a váze, která byla okolo 1,8 tuny, avšak kdo chtěl pohodový roadster, byl na správné adrese.

Tomuhle konkrétnímu Mercedesu SL vzali jeho osmiválec s objemem 4,97 litrů o výkonu 326 koní a na místo něj vložili motor Toyota 2JZ-GTE což je třílitr V6 biturbo z poslední verze Supry, avšak motor měl 330 koní a s tím se úpravce nesmířil a zvýšil výkon na 442 kW zhruba asi 600 koní což je už pořádná nálož výkonu. Díky komponentům HKS či vstřikovačům Sard nebo čerpadla Bosch a s pomocí manuálního šestikvaltu a dvoukotoučovou spojkou si může Mergl užívat tenhle brutální výkon.

Mergl dostal i nějaké ty vizuální úpravy jako třeba 19“ kola značky Yokohama, nebo snížený podvozek, brzdy BREMBO z Ferrari F50 a sedačky z F335. Možná se interiér plný budíků a displejů zdá jako neatraktivní, avšak tyhle vymoženosti hlídají kondičku japonského motoru.

Pokud se Vám líbí a měli by jste zájem, tak je na prodej. Power Vehicles, kteří stoji za úpravou za něj chtějí 2,65 milionu jenů, což je cca 542 tisíc korun. Mercedes je vyroben v roce1995.

Tenhle typ Mercedesu měl v jeho letech jednu zajímavost a to bezpečnostní vystřelovací ochranný oblouk, který byl skrytý a aktivoval se pouze tehdy, když jej bylo třeba.

Někteří milovníci německých vozů nejspíš ohrnují nos nebo se jim dělá špatně při pomyšlení že do tak krásného Merglu někdo nacpal japonské komponenty, ale nebudeme si nic nalhávat, je to určitě zajímavý kousek.

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Do České republiky v tomto roce dorazí očekávaná nová A7 od Audi. Jedná se o model s agresivnějším designem, než předešlá verze stejného modelu. Tento model má typ karoserie...

19. 03. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Zelený sršeň od Mansory

Zelený sršeň od Mansory

Poďme si trošku oddýchnuť od ruchu najväčšej automobilovej prehliadky v Ženeve a pozrime sa na tohto šikovného mladíka. Úprava od Mansory pnie na modely Aston Martinu DB11. Nie je to tak dávno, čo bol...

16. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
All-Black BMW X5 od Z-Performance

All-Black BMW X5 od Z-Performance

Pokiaľ milujete čiernu farbu a ste fanúšik bavorskej automobilky, určite si prídete na svoje. Z-Performance doslova zavraždilo model X5 a máme sa mať prečo na pozore. Už na prvý pohľad je vidieť, že...

15. 03. 2018
Jakub Melichár
6 min čtení
88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

Nejznámější autosalon v Evropě je velmi blízko. Jako každý rok je autosalon plný premiér. Objeví se zde i auta, o kterých jsme na tomto webu psali. Autosalon v Ženevě se bude konat od 6.3.2018 do 18.3.2018. S tím, že...

5. 03. 2018
Jakub Sobota
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background