background - Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi
Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi

Mercedes SL R129 s Japonskými vnitřnostmi

2. 01. 2016
Adam Chovanec
9 obrázků
7 min čtení

V letech 1989-2001 se vyráběl legendární Mercedes-Benz SL, který už dnes patří mezi youngtimery. Tehdy do něj cpali jak šesti nebo osmiválce, ale dokonce i dvanáctiválce. Bohužel mezi pravé sporťáky nezapadal kvůli jeho velikosti a váze, která byla okolo 1,8 tuny, avšak kdo chtěl pohodový roadster, byl na správné adrese.

Tomuhle konkrétnímu Mercedesu SL vzali jeho osmiválec s objemem 4,97 litrů o výkonu 326 koní a na místo něj vložili motor Toyota 2JZ-GTE což je třílitr V6 biturbo z poslední verze Supry, avšak motor měl 330 koní a s tím se úpravce nesmířil a zvýšil výkon na 442 kW zhruba asi 600 koní což je už pořádná nálož výkonu. Díky komponentům HKS či vstřikovačům Sard nebo čerpadla Bosch a s pomocí manuálního šestikvaltu a dvoukotoučovou spojkou si může Mergl užívat tenhle brutální výkon.

Mergl dostal i nějaké ty vizuální úpravy jako třeba 19“ kola značky Yokohama, nebo snížený podvozek, brzdy BREMBO z Ferrari F50 a sedačky z F335. Možná se interiér plný budíků a displejů zdá jako neatraktivní, avšak tyhle vymoženosti hlídají kondičku japonského motoru.

Pokud se Vám líbí a měli by jste zájem, tak je na prodej. Power Vehicles, kteří stoji za úpravou za něj chtějí 2,65 milionu jenů, což je cca 542 tisíc korun. Mercedes je vyroben v roce1995.

Tenhle typ Mercedesu měl v jeho letech jednu zajímavost a to bezpečnostní vystřelovací ochranný oblouk, který byl skrytý a aktivoval se pouze tehdy, když jej bylo třeba.

Někteří milovníci německých vozů nejspíš ohrnují nos nebo se jim dělá špatně při pomyšlení že do tak krásného Merglu někdo nacpal japonské komponenty, ale nebudeme si nic nalhávat, je to určitě zajímavý kousek.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background