background - Dočkáme se Porsche Panamera kombi?
Dočkáme se Porsche Panamera kombi?

Dočkáme se Porsche Panamera kombi?

24. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Pokud se vám Porsche Panamera Sport Turismo zalíbilo, trochu vám možná zkazím radost. Tento elegantní a sportovně střižený kombík je totiž pouze koncept. A navíc – jak víme, většina konceptů vlastně ani není pojízdná.

Tento koncept však je. A jak! Má hybridní pohon, takže ve městě si to tiše ševelí na elektřinu a až tomu opravdu naložíte, tak vám do toho bude brumlat 3,6litrový V6 o výkonu 328 koní. Po přičtení výkonu 94koňového elektromotoru máme kombinovaný výkon 410 koňských sil!

A že je to znát! Oficiální čísla neznáme, protože vlastně neexistují, ale zaslechli jsme nějakou šuškandu o zrychlení 0-100 pod 6 sekund, přitom nemá jezdit za více, než za 4 litry benzinu na 100 km! To vše díky podpoře elektromotoru a špičkové osmistupňové automatické převodovce.

Přitom na elektřinu ujede 30 km a zvládne tak rychlost až 130 km/h – pro jízdu po dálnici obrovská výhoda. Navíc, Sport Turismo si vypůjčilo spoustu designových fines z hypersportu 918. Třeba grafiku světel, prvky v interiéru jako volant a další. A asi vás nepřekvapí, že má o 55 litrů objemnější kufr, než standardní Panamera. A to navzdory tomu, že je o 20 mm kratší, o 19 mm nižší, ale také o 60 mm širší – i proto působí o dost dynamičtěji. Korunu tomu všemu dávají skvělá 20" kola vepředu, a dokonce 21" kola vzadu.

No tak, Porsche, jak dlouho na něj ještě budeme čekat? Pevně věříme, že Sport Turismo se nakonec dočká výroby. Už jen proto, aby se BMW 6 Gran Coupé a Mercedes CLS Shooting Brake měly čeho bát.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background