background - Dočkáme se Porsche Panamera kombi?
Dočkáme se Porsche Panamera kombi?

Dočkáme se Porsche Panamera kombi?

24. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Pokud se vám Porsche Panamera Sport Turismo zalíbilo, trochu vám možná zkazím radost. Tento elegantní a sportovně střižený kombík je totiž pouze koncept. A navíc – jak víme, většina konceptů vlastně ani není pojízdná.

Tento koncept však je. A jak! Má hybridní pohon, takže ve městě si to tiše ševelí na elektřinu a až tomu opravdu naložíte, tak vám do toho bude brumlat 3,6litrový V6 o výkonu 328 koní. Po přičtení výkonu 94koňového elektromotoru máme kombinovaný výkon 410 koňských sil!

A že je to znát! Oficiální čísla neznáme, protože vlastně neexistují, ale zaslechli jsme nějakou šuškandu o zrychlení 0-100 pod 6 sekund, přitom nemá jezdit za více, než za 4 litry benzinu na 100 km! To vše díky podpoře elektromotoru a špičkové osmistupňové automatické převodovce.

Přitom na elektřinu ujede 30 km a zvládne tak rychlost až 130 km/h – pro jízdu po dálnici obrovská výhoda. Navíc, Sport Turismo si vypůjčilo spoustu designových fines z hypersportu 918. Třeba grafiku světel, prvky v interiéru jako volant a další. A asi vás nepřekvapí, že má o 55 litrů objemnější kufr, než standardní Panamera. A to navzdory tomu, že je o 20 mm kratší, o 19 mm nižší, ale také o 60 mm širší – i proto působí o dost dynamičtěji. Korunu tomu všemu dávají skvělá 20" kola vepředu, a dokonce 21" kola vzadu.

No tak, Porsche, jak dlouho na něj ještě budeme čekat? Pevně věříme, že Sport Turismo se nakonec dočká výroby. Už jen proto, aby se BMW 6 Gran Coupé a Mercedes CLS Shooting Brake měly čeho bát.

Sexy modrá pre BMW M4 kupé

Sexy modrá pre BMW M4 kupé

Tento modrý krásavec sa nám predstavil v krajine neobmedzených možností, v krajine, kde je benzín lacnejší než voda a hlavne v krajine, kde sú na takéto nezvyčajné kúsky zvyknutý. Je to Abu Dhabi. Zdroj: bmwblog.com...

22. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Do České republiky v tomto roce dorazí očekávaná nová A7 od Audi. Jedná se o model s agresivnějším designem, než předešlá verze stejného modelu. Tento model má typ karoserie...

19. 03. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Zelený sršeň od Mansory

Zelený sršeň od Mansory

Poďme si trošku oddýchnuť od ruchu najväčšej automobilovej prehliadky v Ženeve a pozrime sa na tohto šikovného mladíka. Úprava od Mansory pnie na modely Aston Martinu DB11. Nie je to tak dávno, čo bol...

16. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
All-Black BMW X5 od Z-Performance

All-Black BMW X5 od Z-Performance

Pokiaľ milujete čiernu farbu a ste fanúšik bavorskej automobilky, určite si prídete na svoje. Z-Performance doslova zavraždilo model X5 a máme sa mať prečo na pozore. Už na prvý pohľad je vidieť, že...

15. 03. 2018
Jakub Melichár
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background