background - Maybach je zpět ve velkém stylu!
Maybach je zpět ve velkém stylu!

Maybach je zpět ve velkém stylu!

18. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
8 min čtení

Měli jste rádi epochální limuzíny Maybach 57, 62, nebo jste jen byli fanoušky unikátního Maybachu Exelero? Je vám líto, že automobilka Maybach přestala existovat? Setřete slzu a pohleďte na tento „eskový“ Mercedes, v jehož útrobách žije duch Maybachu dál.

Šlo o to, že Maybachy byly vlastně vyrobeny na základech Mercedesu, ale nenašly si dostatek zákazníků na to, aby to ospravedlnilo drahou výrobu vlastních karoserií pro modelu 57 a 62. Přesto se najde řada zámožných lidí, kteří si potrpí na péči a luxus, kterou Maybach vždy poskytoval.

A tak ve Stuttgartu lišácky převtělili Maybach do nové třídy S – pohleďte na Mercedes-Maybach S600. A Maybach z toho dokáže slušně těžit. Při srovnatelné porci luxusu nabízí lepší cenu, než konkurenti od Rolls-Roycu nebo Bentley. A přesto mu zůstal poctivý a aristokratický 6.0l V12 o výkonu 523 koní a 830 Nm. Takže i přes hmotnost „luxusních“ 2085 kg dokáže celkem slušně uhánět. Na okruh to sice pořád nebude, ale co si budeme povídat, jeho doménou budou autobahny a promenády. Ale uznejte sami, že se zrychlením z nuly na stovku za rovných 5 sekund by měl co dělat i leckterý sporťák.

Když se budeme bavit o prostoru, tak tady Maybach S600 oproti předchůdci mírně ztrácí – je zhruba o 70 cm kratší než model 62, ale zato pořád o plných 21 cm delší než klasická třída S, takže o prostor pro nohy se nemusíte bát. Navíc, standardní „esklády“, jmenovitě S550, jezdí v základu na 18" kolech, S600 na 19". Pche! Maybach dostanete už v základu rovnou na dvacítkách! Líbí se vám ty leštěné „maybachovské“ disky? Není problém, ale budou vás stát 100 000 Kč…

Hoši od Maybachu to nepodcenili ani uvnitř – počítejte s tou nejkvalitnější kůží Nappa a krásným diamantovým prošíváním. Přidejte ještě vybrané obložení ze dřeva, nějaký ten chrom a sklenky pro šampaňské mezi zadními sedačkami a máte dokonalý pozemní tryskáč. Zatímco si budete vychutnávat Moët nebo rovnou Mumm, bude vás konejšit vzduchový podvozek se systémem Magic Body Control – který nechá všechny nerovnosti a díry v silnici záhadně zmizet. Tady už opravdu není co řešit, snad jen ta základní cena lehce přes 7 milionů by mohla být menší problém. Na druhou stranu, oproti takovému Bentley Mulsanne, které stojí přes 11 milionů, je to vlastně za hubičku.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background