background - Nový arzenál policie ČR
Nový arzenál policie ČR

Nový arzenál policie ČR

16. 12. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
10 min čtení

Policie ČR převzala od ŠKODA AUTO další nové vozy. Nové Octavie jsou určeny pro dopravní policii, které budou měřit rychlost a monitorovat další přestupky. Řidiči, budou mít problém je poznat, jelikož jsou v civilních barvách.

Prozatím policie obdržela jen 50 Octavií a tři Superby, avšak časem se počet zvýší o dalších 25 Oktávek. Policejní Oktávy budou hlídkovat po celé republice a to na silnicích první, druhé i třetí třídy, Superby budou opět plnit funkci dálniční policie.

Všechny nové Oktávky dostali přeplňovanou benzínovou 1.8 TSI s výkonem 132 kW a pohonem všech kol, který spolupracuje s dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG.

Na otázku proč nesáhli po výkonnější Octavií RS s obsahem 2.0 TSI a výkonem 169 kW odpověděl šéf dopravní policie Tomáš Lerch: Je potřeba říci, že tato vozidla jsou určena pro standardní silniční síť. Usoudili jsme, že auta s tímto výkonem budou optimální pro běžné organizační články dopravní policie.“

Škodovky dostali nejmodernější techniku. Policejní prezident Tomáš Tuhý zdůraznil především použití nových majáků, které česká policie používá jako první v celé Evropě. Doposud museli policisté v civilních vozech v případě nutnosti nasadit maják na střechu, což mohlo být při větších rychlostech nebezpečné.

Novinkou jsou i světelné signalizace, na kterých je nyní možné zobrazit až 27 různých nápisů. V kufru mají i své místo zastavovací pásy nebo zdravotnické zařízení.

Samozřejmostí je použití radarů pro dynamické i stacionární měření rychlosti. Kamery vpředu a vzadu dokumentují přestupky. Záznam lze použít jako důkazní materiál v řízení s řidiči. Automatická kontrola vozidel pozná podle poznávací značky, zdali je vozidlo hledané či odcizené.

Policejní Oktávky jsou financovány z Fondu zábrany škod, do kterého pojišťovny odvádějí 3% z inkasovaného povinného ručení. Vozy stály 66 milionů korun, kdy jeden vůz kvůli moderní technice přišel na 1,3 milionu korun.

Policisté v těchto vozech se májí především zaměřovat na sledování závažnějších přestupků jako jsou nebezpečná jízda, nesprávné předjíždění, ale také i jízda nepovolenou rychlostí a proto jsou vybaveny kamerovým systémem.

Letos se policie ČR zaměřila na modernizace své techniky, v listopadu převzala nové speciální Oktávky pro pořádkovou, dopravní a cizineckou policii. A mezi nové vozy patří i Volkswageny Amarok pro kriminalisty.

Video zdroj: autoweb.cz

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background