background - Nový arzenál policie ČR
Nový arzenál policie ČR

Nový arzenál policie ČR

16. 12. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
10 min čtení

Policie ČR převzala od ŠKODA AUTO další nové vozy. Nové Octavie jsou určeny pro dopravní policii, které budou měřit rychlost a monitorovat další přestupky. Řidiči, budou mít problém je poznat, jelikož jsou v civilních barvách.

Prozatím policie obdržela jen 50 Octavií a tři Superby, avšak časem se počet zvýší o dalších 25 Oktávek. Policejní Oktávy budou hlídkovat po celé republice a to na silnicích první, druhé i třetí třídy, Superby budou opět plnit funkci dálniční policie.

Všechny nové Oktávky dostali přeplňovanou benzínovou 1.8 TSI s výkonem 132 kW a pohonem všech kol, který spolupracuje s dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG.

Na otázku proč nesáhli po výkonnější Octavií RS s obsahem 2.0 TSI a výkonem 169 kW odpověděl šéf dopravní policie Tomáš Lerch: Je potřeba říci, že tato vozidla jsou určena pro standardní silniční síť. Usoudili jsme, že auta s tímto výkonem budou optimální pro běžné organizační články dopravní policie.“

Škodovky dostali nejmodernější techniku. Policejní prezident Tomáš Tuhý zdůraznil především použití nových majáků, které česká policie používá jako první v celé Evropě. Doposud museli policisté v civilních vozech v případě nutnosti nasadit maják na střechu, což mohlo být při větších rychlostech nebezpečné.

Novinkou jsou i světelné signalizace, na kterých je nyní možné zobrazit až 27 různých nápisů. V kufru mají i své místo zastavovací pásy nebo zdravotnické zařízení.

Samozřejmostí je použití radarů pro dynamické i stacionární měření rychlosti. Kamery vpředu a vzadu dokumentují přestupky. Záznam lze použít jako důkazní materiál v řízení s řidiči. Automatická kontrola vozidel pozná podle poznávací značky, zdali je vozidlo hledané či odcizené.

Policejní Oktávky jsou financovány z Fondu zábrany škod, do kterého pojišťovny odvádějí 3% z inkasovaného povinného ručení. Vozy stály 66 milionů korun, kdy jeden vůz kvůli moderní technice přišel na 1,3 milionu korun.

Policisté v těchto vozech se májí především zaměřovat na sledování závažnějších přestupků jako jsou nebezpečná jízda, nesprávné předjíždění, ale také i jízda nepovolenou rychlostí a proto jsou vybaveny kamerovým systémem.

Letos se policie ČR zaměřila na modernizace své techniky, v listopadu převzala nové speciální Oktávky pro pořádkovou, dopravní a cizineckou policii. A mezi nové vozy patří i Volkswageny Amarok pro kriminalisty.

Video zdroj: autoweb.cz

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

BMW G30 M-Performance v úpravě firmy IND!

S představením BMW řady 5 s označením G30 zůstalo BMW v tradičních liniích známých této modelové řadě. Nová řada 5 je spíše přirozeným vývojem platformy. Můžete si být jistí, že modelová řada je stále v kontaktu s...

23. 10. 2017
Tomáš Lunda
6 min čtení
Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background