background - Nový arzenál policie ČR
Nový arzenál policie ČR

Nový arzenál policie ČR

16. 12. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
10 min čtení

Policie ČR převzala od ŠKODA AUTO další nové vozy. Nové Octavie jsou určeny pro dopravní policii, které budou měřit rychlost a monitorovat další přestupky. Řidiči, budou mít problém je poznat, jelikož jsou v civilních barvách.

Prozatím policie obdržela jen 50 Octavií a tři Superby, avšak časem se počet zvýší o dalších 25 Oktávek. Policejní Oktávy budou hlídkovat po celé republice a to na silnicích první, druhé i třetí třídy, Superby budou opět plnit funkci dálniční policie.

Všechny nové Oktávky dostali přeplňovanou benzínovou 1.8 TSI s výkonem 132 kW a pohonem všech kol, který spolupracuje s dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG.

Na otázku proč nesáhli po výkonnější Octavií RS s obsahem 2.0 TSI a výkonem 169 kW odpověděl šéf dopravní policie Tomáš Lerch: Je potřeba říci, že tato vozidla jsou určena pro standardní silniční síť. Usoudili jsme, že auta s tímto výkonem budou optimální pro běžné organizační články dopravní policie.“

Škodovky dostali nejmodernější techniku. Policejní prezident Tomáš Tuhý zdůraznil především použití nových majáků, které česká policie používá jako první v celé Evropě. Doposud museli policisté v civilních vozech v případě nutnosti nasadit maják na střechu, což mohlo být při větších rychlostech nebezpečné.

Novinkou jsou i světelné signalizace, na kterých je nyní možné zobrazit až 27 různých nápisů. V kufru mají i své místo zastavovací pásy nebo zdravotnické zařízení.

Samozřejmostí je použití radarů pro dynamické i stacionární měření rychlosti. Kamery vpředu a vzadu dokumentují přestupky. Záznam lze použít jako důkazní materiál v řízení s řidiči. Automatická kontrola vozidel pozná podle poznávací značky, zdali je vozidlo hledané či odcizené.

Policejní Oktávky jsou financovány z Fondu zábrany škod, do kterého pojišťovny odvádějí 3% z inkasovaného povinného ručení. Vozy stály 66 milionů korun, kdy jeden vůz kvůli moderní technice přišel na 1,3 milionu korun.

Policisté v těchto vozech se májí především zaměřovat na sledování závažnějších přestupků jako jsou nebezpečná jízda, nesprávné předjíždění, ale také i jízda nepovolenou rychlostí a proto jsou vybaveny kamerovým systémem.

Letos se policie ČR zaměřila na modernizace své techniky, v listopadu převzala nové speciální Oktávky pro pořádkovou, dopravní a cizineckou policii. A mezi nové vozy patří i Volkswageny Amarok pro kriminalisty.

Video zdroj: autoweb.cz

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background