background - Bugatti Veyron již nebude nejrychlejší?
Bugatti Veyron již nebude nejrychlejší?

Bugatti Veyron již nebude nejrychlejší?

15. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
7 min čtení

Možná jste už o něm slyšeli. Devel Sixteen se poprvé objevil v roce 2013 na autosalonu v Dubaji jako koncept a sliboval výkon 5000 koňských sil a maximálku 560 km/h. Přídomek Sixteen odkazuje na počet válců motoru. Jsou uspořádány do V a jejich celkový objem je 12,3 litru. Aby to nebylo málo, sekundují jim ještě čtyři turbodmychadla!

Tehdy před více než dvěma lety se jim všichni smáli. Teď to ale vypadá, že to dubajská společnost Defining Extreme Vehicles Car Industry LLC, jak zní celý oficiální název výrobce, myslí vážně. O využitelnosti takového výkonu bychom mohli diskutovat, ale znáte to: fantazii se meze nekladou. Motor má na svědomí americká firma Steve Morris Engines. A pozor, nejsou to žádní amatéři, ve skutečnosti jsou docela zběhlí ve stavbě extrémních motorů pro nejrůznější střely pro soutěže čtvrtmílových sprintů, mimo jiné i pro dragstery.

Právě tato firma se teď ozvala se zprávou, že motor by opravdu mohl mít oněch 5000 koní. Má to však háček – na brzdě naměřili „pouze“ 4578 koní. Jednoduše proto, že brzda už větší výkon nebyla schopna změřit. Jsme zvědaví. Díky tomu mamutímu výkonu má dosahovat stovky za 1,8 s. Ale bude to vůbec pravda? A podaří se jim vyvinou převodovku, která takovou sílu snese? A pokud ano, jak si s tím poradí pneumatiky?

Nehledě na to, že když vzpomeneme Bugatti, jistě pro vás není žádné tajemství, že na Veyronu, byť to byl neskutečný konstruktérský počin, prodělalo spoustu peněz, takže stavět podobný hypersport jistě není žádný med. Se získanými zkušenostmi teď vyvíjejí nástupce, který ponese jméno Chiron (ten se má objevit už na jaře příštího roku na Autosalonu v Ženevě).

A nesmíme opomenout ani svébytný Koenigsegg Regera o výkonu 1800 koní, který vlastně ani žádnou konvenční převodovku nepoužívá. Vypadá to, že se máme na co těšit. Na koho byste si vsadili vy? Potvrdí Bugatti nadvládu, nebo převezme žezlo švédský Koenigsegg? Anebo se snad tlachání ohledně Develu Sixteen opravdu zhmotní v realitu? Nechme se překvapit. Nechť rychlostní války započnou!

Zdroj fotografií: carthrottle.com, drivearabia.com

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background