background - BMW i8 konečně dostalo pořádný motor z M6!
BMW i8 konečně dostalo pořádný motor z M6!

BMW i8 konečně dostalo pořádný motor z M6!

10. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
7 min čtení

„Že by konečně dostalo poctivý řadový šestiválec z M4?!“, říkáte si možná. Nene. Je to ještě lepší. BMW i8 dostane rovnou mocný 4,4litrový osmiválec z M6/ M5!

Jednu věc si ale uveďme na rovinu. V takovéto specifikaci i8 nebude vyjíždět z fabriky v Mnichově. Přesto za úpravou stále stojí Němci. Se stavbou si dali práci hoši od Gabura Racing Technologies. A my jim tleskáme, tohle je skvělý nápad, jak i8 trochu „okořenit“. 362 koní sériové i8 není vůbec špatná porce, ale když se na i8 podíváte, tak nějak si říkáte, že by jí zkrátka slušel vyšší výkon. I přesto, že dělá stovku za působivých 4,4 s. Čas sprintu pro verzi od Gabury zatím není znám, ale buďte si jistí, že bude výrazně kratší.

Aby toho nebylo málo, tato i8 od Gabury má zvýšený výkon osmiválce ještě o dalších 200 koní. Po přičtení k sériové číslovce 575 motoru M6 nám vychází výkon celých 775 koňských sil! Nicméně chlapům bychom doporučili, aby na auto alespoň nazuli širší pneumatiky, ty sériové užovky nemají šanci takovou porci zvládnout. Ostatně, kvůli extra porci síly museli vyměnit i automatickou převodovku za šestistupňovou sekvenční. Samo BMW investovalo spoustu času a peněz do pouhého sladění spalovacího motoru s tím elektrickým – což je velmi náročný a dlouhý proces. I proto se proslýchá, že tato upravená verze o svoji moderní hybridní technologii nejspíš přijde. Ale vadí to snad někomu?

Upřímně něco podobného bylo jen otázkou času. Čekali bychom ji ale přímo od BMW. Mnichovští tuto zprávu ale nedávno popřeli, takže od nich se na silnější i8 zatím těšit nemáme. Nevadí. Gabura dokazuje, že to jde. Představa zkombinování burácejícího V8 s „konceptovým“ vzhledem i8 se nám velmi zamlouvá. Chtěli jste se svojí i8 vyzvat kamarádovu R8 na závod, ale netroufli jste si? Zavolejte do Gabury a dejte jim pár týdnů čas. A oni vám vrátí hotovou raketu!

Zdroj fotografií: motorauthority.com, autowp.ru

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Konkurencia športovým hybridom príde od Polestar.

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli že športová divízia upravujúca Volvo príde so svojim prvým vlastným kúskom. Polestar 1 je elktrický výkonný hybrid, ktorý bude založený na...

19. 10. 2017
Matúš Zliechovec
4 min čtení
Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Zoznámte sa. Tank, Rezvani Tank.

Rezvani Motors je americká automobilka, ktorá je známa predovšetkým svojimi extravagantnými modelmi Beast. Teraz nás opäť prekvapuje a prináša ďalší extra model. Ten nesie výstižný názov: ...

12. 10. 2017
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background