background - Útok na německé prémiovky si říka Cadillac CT6
Útok na německé prémiovky si říka Cadillac CT6

Útok na německé prémiovky si říka Cadillac CT6

9. 12. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
10 min čtení

Cadillac představil v New Yorku novou konkurenci pro BMW řady 7, Audi A8 a také pro Mercedes-Benz třídy S. Nový Cadillac ponese jméno CT6 a automobilka popisuje svou novinku jako „nový přístup k prémiovému luxusu“. Nicméně jde nejspíš jen o marketing, jelikož se ve voze nic přelomového nenachází. To ale neznamená, že je Cadillac pozadu za konkurencí.

Světla jak vpředu tak vzadu jsou tvořeny LED technologií, víko kufru se otevírá bezdotykově a rozměry jsou téměř srovnatelné s BMW řady 7 a to konkrétně 5 184mm na délku s rozvorem 3 106mm.

V interiéru se můžeme těšit kvalitní kůží a dřevem jak už to u Cadillacu bývá. Samozřejmě vše záleží na zákazníkovi, protože kdo nerad dřevo, může mít třeba carbon. Infotainmentový systém Cadillac CUE s 10,2“ obrazovkou na středové konzoli, nabízí připojení k internetu 4G LTE s Wi-Fi hotspotem a ovládáním touchpadem. Součást je i systém OnStar, což je bezdrátová nabíječka pro smartphony.

Zajímavostí je že zadní lavice může být nahrazena za dvě samostatné sedadla, která bude možno podélně posouvat, aby posádka vzadu měla ještě více místa na nohy, budou mít vyhřívaní, chlazení nebo také masážní funkce. Mezi těmito sedačky bude konzole pro ovládání druhého infotainmentového systému, který bude jen pro zadní místa, jeho součástí budou dvě výsuvné 10" obrazovky v opěradlech předních sedadel. Tenhle mocný interiér ozvučí 34 reproduktorů od Bose a o teplotu ve voze se postará čtyřzónová klimatizace.

Podle dostupných informací nebude v nabídce V8 , ale jen přeplňovaný čtyřválec s dvoulitrovým objemem, který produkuje 269 koní, komu by to nestačilo může sáhnout po atmosférické 3,6 litrové V6 s 340 koňmi, jako vrcholový motor Cadillac zvolil V6 se dvěma turby, 405 koňmi a 543 N.m. Všechny motory budou spojeny s automatickou osmistupňovou převodovkou, čtyřválec dostane pohon na zadní kola, ale oba šestiválce budou čtyřkolky.

Cadillac CT6 stojí na platformě Omega, která je tvořena převážně z hliníku, takže je oproti konkurentům lehčí, přesná váha má okolo 1,7 tuny což už záleží na motoru či výbavě.

Cadillac samozřejmě taky myslí na bezpečnost a auto vybavilo armádou airbagů, nebo 360° kamerou pro rozhled kolem vozu, automatické brzdění k zabránění střetu s jiným autem či chodcem, dále noční vidění, které pomocí termokamery vidí chodce či zvířata, které se promítají na displej přístrojovky.

Na začátek se bude Cadillac CT6 prodávat jen v USA, ale později by měl zamířit i do Evropy. Tak doufejme, že dostane do té doby i naftový motor, jinak to nebude mít v Evropě s tak velkou konkurencí jednoduché.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

Tvár nového Mercedesu G odhalená.

A je to tu, dočkali sme sa. Po čiastočnej ochutnávke v podobe vylepšeného interiéru nového Mercedesu triedy G článok sme sa dočkali zvyšnej časti prekvapenia. Podstata nového...

19. 01. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Přijímáme nové redaktory!

Přijímáme nové redaktory!

Zajímáš se o auta a jsi schopný předávat informace o nich ostatním? Tak to jsi na správné adrese, protože právě přijímáme nové redaktory do našeho týmu. V tomto článku vám napíšu pár podmínek, které...

17. 01. 2018
Jakub Sobota
2 min čtení
Ford Mustang - Facelift s předkusem

Ford Mustang - Facelift s předkusem

Jedna z nejpopulárnějších značek na americkém trhu představila svůj nejvýznamnější model v novém kabátu. Podle Fordu změnili jak přední, ale i zadní partie auta....

13. 01. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

WheelsandMORE pre NISSAN GT-R

Možno si to ani neuvedomujeme, ale generácia R35 od Nissanu pre model GT-R je tu už od konca roku 2007. Nejeden by si povedal, že v rýchlo rozvíjajúcom sa automobilovom svete je to už dlhá doba a...

11. 01. 2018
Matúš Zliechovec
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background