background - Nový Mercedes GLE Coupé – také už vás nebaví X6?
Nový Mercedes GLE Coupé – také už vás nebaví X6?

Nový Mercedes GLE Coupé – také už vás nebaví X6?

2. 12. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
9 min čtení

Co si budeme povídat, BMW X6 byl prodejní trhák, protože loni se už dočkala svojí druhé generace. Konkurenci, jako třeba Mercedesu, to dlouho leželo v žaludku, a tak se rozhodli postavit svůj vlastní „bestseller“.

Hlavní doménou aut této váhové kategorie je image. Nemusíte být zrovna automobilový geek, abyste podle tvarů karoserie odvodili, že máte co do činění s konkurentem BMW X6. Nicméně s bavorským konkurentem si GLE kupé rozhodně nespletete. Pokud pojede tento kolos proti vám, jeho sebevědomý vzhled (což je v této třídě povinnost) na první pohled zaujme masivním předním otvorem pro sání, kterému tradičně dominuje trojcípá hvězda. Při ohlížení se vám pochlubí hlubokými prolisy karoserie a vytaženými blatníky, zatímco jakmile bude mizet v dáli, pochlubí se okázalými výfuky a širokými, opticky rozšiřujícími zadními světly.

Jeho přímý konkurent, BMW X6, se chlubí pestrou paletou motorů, včetně nejsilnější verze M. Tady stuttgartští rozhodně nezaspali – na výběr je ze čtyř motorů, ale časem se mohou klidně přidat další varianty. U nás, v naftofilské Evropě, bude pravděpodobně nejoblíbenější verze GLE 350d se vznětovým V6 o výkonu 255 koní a krouťáku 619 Nm. Neměli bychom ale opomenout ani benzínové varianty. Těm vévodí mocné GLE 63 AMG S s 5,5l V8 twin-turbo – chlubí se číslovkami 585 koní ve výkonu a 760 Nm v točivém momentu. Ani základ se ale nekrčí v koutě – GLE 400 má třílitrovou V6 s 328 koni, jeho silnější varianta GLE 450 pak trochu vyrýsovanějších 362 kobyl.

Jak byste očekávali od německého prémiového SUV-kupé, je našlápnuté technikou od linie svažující se střechy až po náboje kol. Už ve standardu vám bude řadit devítistupňový automat bdící nad pohonem všech kol a konejšit vás bude komfortní vzduchový podvozek. Není divu, technicky GLE Coupé vychází z modelu ML, které taky nebylo žádné prkno. Ovšem tady je vše nastaveno na poněkud dynamičtější svezení. Vše je nastavitelné na základě vašich povelů – samotné odpružení a převodovka, odpor řízení, „nálada“ protiprokluzu a dokonce i zvuk motoru. Samozřejmostí je pak nejposlednější verze infotainmentu, ovládaná osmipalcovým dotykovým displejem, který doplňují dřevěné dekory a podle libosti hliníkové nebo karbonové obložení.

Zajímá vás cena? Ta je od 1 778 700 Kč. Hádáme, že jste méně ani nečekali, ale věřte, že to je cena základní verze. Verze GLE 350d, která bude asi nejčastější, s paketem AMG hravě překročí hranici 2,6 milionu. Za image se holt platí. Proto jsou v nabídce i obří (a efektní) 22" kola.

Zdá se, že králův trůn se otřásá v základech, v ringu ještě asi bude pěkně horko. BMW X6, měj se na pozoru, nebo přijdeš o trůn jako Vladimir Kličko!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Audi A7 Sportback - Očekávaný model přichází!

Do České republiky v tomto roce dorazí očekávaná nová A7 od Audi. Jedná se o model s agresivnějším designem, než předešlá verze stejného modelu. Tento model má typ karoserie...

19. 03. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Zelený sršeň od Mansory

Zelený sršeň od Mansory

Poďme si trošku oddýchnuť od ruchu najväčšej automobilovej prehliadky v Ženeve a pozrime sa na tohto šikovného mladíka. Úprava od Mansory pnie na modely Aston Martinu DB11. Nie je to tak dávno, čo bol...

16. 03. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
All-Black BMW X5 od Z-Performance

All-Black BMW X5 od Z-Performance

Pokiaľ milujete čiernu farbu a ste fanúšik bavorskej automobilky, určite si prídete na svoje. Z-Performance doslova zavraždilo model X5 a máme sa mať prečo na pozore. Už na prvý pohľad je vidieť, že...

15. 03. 2018
Jakub Melichár
6 min čtení
88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

88. Autosalon v Ženevě je za dveřmi!

Nejznámější autosalon v Evropě je velmi blízko. Jako každý rok je autosalon plný premiér. Objeví se zde i auta, o kterých jsme na tomto webu psali. Autosalon v Ženevě se bude konat od 6.3.2018 do 18.3.2018. S tím, že...

5. 03. 2018
Jakub Sobota
3 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background