background - Speciální Bentley Bentayga First Edition: Po rozjezdové edici se jen zaprášilo
Speciální Bentley Bentayga First Edition: Po rozjezdové edici se jen zaprášilo

Speciální Bentley Bentayga First Edition: Po rozjezdové edici se jen zaprášilo

20. 11. 2015
Patrik Hála
8 obrázků
8 min čtení

Spousta luxusních automobilů má své „zážehové edice“, aby se o nich mluvilo už od začátku. Bentley a jejich model Bentayga není výjimkou. Avšak v případě Bentley je nazvána jednoduše a poměrně prozaicky „First Edition“. Jde o 608kusovou sérii pro ty nejnedočkavější, a vlastně taky ty nejbohatší. Bentley hodlá rozjet prodeje jejich nového krále SUV ve velkém stylu, a tak First Edition zahrnuje všemožné výdobytky a vychytávky.

I když pravdou je, že úplně prvním majitelem nového SUV Bentayga se stane britská královna. Ovšem ani ti „obyčejnější“ zákazníci nepřijdou zkrátka. A přesto, že na First Edition visela cenovka skoro 230 tisíc liber (8 794 000 Kč), všechny jsou vyprodané. A kampak kusy speciální edice zamíří? No, nějakých 75 kousků půjde za Velkou louži, tedy do USA a celých 400(!) kusů Britové povezou do Ruska. Zbytek vozů si vybrala klientela z domovské Británie, Německa nebo zemí Blízkého východu. pokud si říkáte „Jasně, tak to bude určitě mít silnější motor“, jste bohužel na omylu. Tato edice bude hlavně o speciální výbavě.

Asi nejnápadnějším prvkem budou bezesporu macatá 22palcová kola a karbonové doplňky. Dostalo se ale i na decentnější prvky v podobě britské vlajky se stylizovanou jedničkou v jejím středu. Zákazníci si budou moci naspecifikovat jednu z deseti speciálních barev, ale to je z exteriéru všechno. To hlavní „gró“ této první edice se bude skrývat v interiéru.

Na první pohled zaujme krásné a precizní prošívání sedaček i dveří s diamantovým vzorem. Dalšími lahůdkami jsou LED podsvícení, švy v kontrastních barvách, dřevěné nebo leštěné dekory, na kterých také nechybí britská vlajka. Bentley si případně může své zákazníky rozmazlit i speciálním piknikovým setem nebo hodinkami značky Breitling v hodnotě 250 až 500 tisíc korun, v závislosti na specifikaci.

Dá se očekávat, že řada z těchto speciálních prvků výbavy se časem objeví i ve standardní verzi Bentaygy, ale znáte to – kdo dřív přijde, ten dřív jede. Už teď se ale prý můžeme těšit na další a další verze, třeba ty s vyšším výkonem a neblaze proslulým přídomkem „Speed“. Už teď jsme na ně zvědaví.

Zdroj: digitaltrends.com; autoexpress.co.uk

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background